Partner serwisu Visa dla biznesu

Revolut ma już 3 miliony klientów

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Revolut
Opublikowano: 14 listopada 2018, 10:09 Aktualizacja: 22 sierpnia 2019, 12:09

Brytyjski fintech Revolut ogłosił, że liczba jego klientów przekroczyła już trzy miliony. Firma powstała w 2015 roku i stała się alternatywą dla tradycyjnej bankowości.

Revolut Metal

Obecnie platforma oferuje usługi płatności i wymiany dla coraz większej liczby walut, a także kryptowalut. Firma poinformowała o swoim sukcesie 12 listopada br. na oficjalnym koncie firmowym na Twitterze: „Trzy lata temu banki i inwestorzy śmiali się z nas. Dzisiaj posiadamy trzy miliony klientów i nikt się już nie śmieje. Dziękujemy!”

Aplikacja umożliwia darmowe płatności zagraniczne w różnych walutach, a karta od Revoluta jest akceptowana w ponad 120 krajach. Rozwiązanie to daje też możliwość wymiany walut po najlepszych możliwych kursach bankowych. Firma ma swoją główną siedzibę w Londynie.

Warto przypomnieć, że ostatnio w Polsce zadebiutował niemiecki challenger bank N26, który może stać się konkurencją dla Revoluta. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

dołącz do klientów REVOLUTa

Ekskluzywny produkt

Revolut oferuje także coś dla zamożniejszych klientów. Revolut Metal to najwyższej jakości usługa platformy. Za miesięczną opłatę w wysokości 13,99 € (mniej niż 16 USD) użytkownicy mogą otrzymać bezpłatne konto bieżące w Wielkiej Brytanii i konto IBAN w euro, z nieograniczoną wymianą 24 walut, w tym złotówek.

Bezstykowa karta Revolut Metal zapewnia bezprowizyjne wypłaty z bankomatów do 600 EUR miesięcznie (ponad 670 USD). Na stronie produktu można przeczytać, że firma oferuje także posiadaczom kart zwrot pieniędzy za wszystkie płatności i zakupy – do 0,1% w Europie i do 1% w innych krajach.

Produkt umożliwia również dostęp do pięciu kryptowalut: gotówki bitcoinowej (BCH), rdzenia bitcoinowego (BTC), ethereum (ETH), litecoina (LTC) i ripple (XRP), a także wymianę ponad 150 walut po kursie międzybankowym.

Plany ekspansji na inne kontynenty

Platforma Revolut jest obecnie dostępna dla mieszkańców następujących krajów europejskich: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania. Firma planuje wejść na rynki również poza Europą, w tym w Ameryce Północnej (USA i Kanada) i Australii.

Brytyjski fintech zamierza również rozpocząć działalność w Rosji. W czerwcu Revolut ogłosił umowę o partnerstwie z Qiwi, wiodącym dostawcą płatności w tym kraju. Fintech będzie początkowo świadczył usługi finansowe tylko dla osób prywatnych. Innym ważnym krokiem na drodze w rozwoju Revoluta ma być uruchomienie bezprowizyjnej platformy inwestycyjnej – czegoś na wzór amerykańskiego Robinhooda.

fintek poleca: ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

revolut-z-rekordowa-liczba-trzech-milionow-klientow-na-swiecie