Nowi klienci fintechu na Starym Kontynencie otrzymają też 10% bonusu od swoich zakupów netto z pierwszych 30 dni na platformie.

Nowości Robinhood Crypto w Europie

„Począwszy od dziś wprowadzamy nasz pierwszy w historii produkt do stakingu kryptowalut, który będzie dostępny wyłącznie dla naszych klientów w Europie. Klienci Robinhood Crypto mogą teraz stakować swoje zasoby Solana (SOL) bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji, co pozwala im zdobywać nagrody przy zachowaniu elastyczności umożliwiającej wycofanie się ze stakingu w dowolnym momencie” – czytamy w komunikacie.

Począwszy od dziś nowi klienci mogą otrzymać 10% premii od swoich zakupów netto z pierwszych 30 dni na platformie. Premia zostanie wypłacona w USDC.Maksymalnie 500 euro nagrody na klienta. Wartość nagrody musi zostać zachowana przez 180 dni. Dostępność jest ograniczona do niektórych jurysdykcji i może ulec zmianie – wyjaśnia spółka.

Dodatkowo amerykański fintech w nadchodzących tygodniach rozpocznie uruchamianie lokalnych wersji językowych aplikacji Robinhood Crypto, zaczynając od tych przeznaczonych dla użytkowników we Włoszech, w Polsce i na Litwie. To właśnie te kraje należą do państw o największej liczbie pobrań aplikacji w Europie.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o udostępnieniu aplikacji Robinhood do handlu akcjami w Wielkiej Brytanii. To pierwszy rynek poza USA, na którym pojawiło się to rozwiązanie. Wcześniej poza Stanami Zjednoczonymi firma oferowała wyłącznie apkę dla miłośników kryptowalut.