Robinhood


Robinhood to FinTech inwestycyjny działający w USA.  Firma oferuje założenie taniego rachunku maklerskiego dostępnego z poziomu aplikacji mobilnej (Robinhood App) i inwestowanie w akcje i inne papiery wartościowe firm na całym świecie bez prowizji. Robinhood wyceniany jest na 5 mld dolarów, co oznacza, że należy do grona tzw. jednorożców, czyli startupów technologicznych wycenianych na ponad 1 mld dolarów.
20 kwietnia 2022, 10:46
Robinhood wchodzi na brytyjski rynek. Przejmuje fintech Ziglu

Firma działa na rynku kryptowalut. Oferuje handel jedenastoma rodzajami kryptowalut, aplikację mobilną i kartę debetową.

21 marca 2022, 13:16
Robinhood ukarany po raz kolejny. Musi zapłacić 640 tys. USD

Na taką kwotę opiewa ugoda, którą fintech uzgodnił z regulatorem finansowym stanu Vermont. Tym razem zarzuty dotyczyły serii przestojów w aplikacji Robinhood.

5 sierpnia 2021, 14:27
Robinhood podnosi się po nieudanym debiucie

Po słabym debiucie na Nasdaq w zeszłym tygodniu, Robinhood odnotował w środę gwałtowny wzrost kursu akcji, osiągając na krótko 85 USD, czyli o ponad 80% w porównaniu z zamknięciem z poprzedniego dnia.

30 lipca 2021, 15:24
Falstart Robinhooda. Fintech zaliczył słabe IPO

Początkowo cena za akcję fintechu wynosiła 38 USD, a chwilę później spadła do poziomu niespełna 35 dolarów. Ostatecznie spółka została wyceniona na 32 mld USD.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty