Partner serwisuVisa dla biznesu

Robinhood


Robinhood to FinTech inwestycyjny działający w USA.  Firma oferuje założenie taniego rachunku maklerskiego dostępnego z poziomu aplikacji mobilnej (Robinhood App) i inwestowanie w akcje i inne papiery wartościowe firm na całym świecie bez prowizji. Robinhood wyceniany jest na 5 mld dolarów, co oznacza, że należy do grona tzw. jednorożców, czyli startupów technologicznych wycenianych na ponad 1 mld dolarów.
Robinhood wchodzi na brytyjski rynek. Przejmuje fintech Ziglu
20 kwietnia 2022, 10:46

Firma działa na rynku kryptowalut. Oferuje handel jedenastoma rodzajami kryptowalut, aplikację mobilną i kartę debetową.

Robinhood ukarany po raz kolejny. Musi zapłacić 640 tys. USD
21 marca 2022, 13:16

Na taką kwotę opiewa ugoda, którą fintech uzgodnił z regulatorem finansowym stanu Vermont. Tym razem zarzuty dotyczyły serii przestojów w aplikacji Robinhood.

Robinhood podnosi się po nieudanym debiucie
5 sierpnia 2021, 14:27

Po słabym debiucie na Nasdaq w zeszłym tygodniu, Robinhood odnotował w środę gwałtowny wzrost kursu akcji, osiągając na krótko 85 USD, czyli o ponad 80% w porównaniu z zamknięciem z poprzedniego dnia.

Falstart Robinhooda. Fintech zaliczył słabe IPO
30 lipca 2021, 15:24

Początkowo cena za akcję fintechu wynosiła 38 USD, a chwilę później spadła do poziomu niespełna 35 dolarów. Ostatecznie spółka została wyceniona na 32 mld USD.

Robinhood szykuje się do IPO
1 marca 2021, 14:46

Amerykański fintech Robinhood przygotowuje się do złożenia wniosku o IPO. Dokumenty w tej sprawie mają być złożone jeszcze w marcu. Wartość Robinhooda szacowana jest na ponad 11 mld USD.