Ziglu powstało z inicjatywy współzałożyciela i byłego CTO Starling Banku – Marka Hippersona. Firma posiada licencję instytucji pieniądza elektronicznego wydaną przez Financial Conduct Authority. Fintech oferuje handel jedenastoma rodzajami kryptowalut, aplikację mobilną i kartę debetową.

Fintech Robinhood przejmuje brytyjskie Ziglu

Teraz Ziglu zostanie przejęte przez jeden z największych fintechów na świecie – amerykańskiego Robinhooda. Na początku roku spółka zapowiadała wzmożoną ekspansję zagraniczną, z uwzględnieniem uruchomienia własnej platformy kryptowalutowej. Akwizycja Ziglu ma w tym pomóc.

W 2020 roku Robinhood zrezygnował ze startu w Wielkiej Brytanii i wstrzymał plany globalnej ekspansji. Powodem była pandemia COVID-19 i problemy z nią związane. Chodzi między innymi o serie awarii w marcu 2020 roku, przez które klienci nie mogli sprzedawać i kupować akcji w aplikacji.

Ostatecznie Robinhood rozpocznie działalność na brytyjskim rynku przez akwizycje londyńskiego Ziglu. Docelowo fintech ma zostać zintegrowany z Robinhoodem, a amerykańska marka ma pojawić się w UK. Następny etap to ekspansja na pozostałe rynki europejskie.

Warto przypomnieć, że w marcu 2022 roku Robinhood uzgodnił opiewającą na 640 tys. dolarów ugodę z regulatorem finansowym stanu Vermont w związku ze wspomnianą serią przestojów w aplikacji, która miała miejsce w 2020 roku.