W 2020 roku Robinhood zrezygnował z planowanego rozpoczęcia działalności w Wielkiej Brytanii. Fintech borykał się z problemami operacyjnymi, wynikającymi ze wzrostu zainteresowania na rynku amerykańskim – użytkownicy zaczęli znacznie chętniej korzystać z handlu akcjami podczas pandemii Covid-19. Spółka nie porzuciła jednak planów ekspansji w UK, a w lipcu zeszłego roku zatrudniła nowego dyrektora, który miał odpowiadać za rozwój na tym właśnie rynku.

Fintech Robinhood startuje w Wielkiej Brytanii

Robinhood to aplikacja inwestycyjna, która umożliwia klientom inwestowanie w pakiety akcji notowanych na Wall Street, a także handlowanie kryptoaktywami. Fintech nie pobiera prowizji, ale korzysta z reklam i oferuje płatny plan Gold. W 2022 roku Robinhood przejął londyńską firmę Ziglu, działającą na rynku kryptowalut. Tym samym spółka rozpoczęła przygotowania do drugiej próby zawojowania Wysp Brytyjskich.

Na początek Robinhood w Wielkiej Brytanii będzie oferował handel bez opłat za wymianę walut, handel poza godzinami rynkowymi i bez minimalnej wartości portfela. Użytkownicy będą mogli zbudować portfel już za 1 USD i rozwijać swoje niezainwestowane środki pieniężne przy stopie procentowej wynoszącej 5% w skali roku.

Wielka Brytania będzie dla Robinhooda pierwszym rynkiem poza USA, na którym firma zaoferuje platformę do handlu akcjami spółek ze Stanów Zjednoczonych. Niemniej kilka miesięcy temu Robinhood pojawił się w Unii Europejskiej, udostępniając serwis do handlu kryptowalutami.

W maju zeszłego roku Robinhood stał się pierwszą platformą transakcyjną, która wprowadziła całodobowy handel akcjami przez pięć dni w tygodniu. Na 24-godzinnej liście rynkowej znajdą się 43 najpopularniejsze pojedyncze akcje i ETF-y (m.in.Tesla, Amazon i Apple).

Zdjęcie główne: Robinhood.com