Nowa rzeczywistość, nowe rozwiązania

Wyszukiwanie obrazem to nowe narzędzie ułatwiające odnalezienie poszukiwanego produktu – w dynamicznie rosnącym rynku e-commerce wydaje się to nie tylko pożądane, ale też konieczne. Sprzęty, akcesoria czy narzędzia zwykle nie mają chwytliwych nazw łatwych do zapamiętania, a wpisanie w wyszukiwarce hasła ładna biała lampa z knajpy XYZ raczej nie przyniesie pożądanego efektu.

Dzięki niemu łatwo odnaleźć w sklepie internetowym podobny lub często nawet taki sam przedmiotu, jak ten który wpadł nam w oko na Instagramie czy Pintereście. W czasie wyszukiwania inspiracji wystarczy zrobić zrzut ekranu i go zachować. Podobnie gdy w czasie spaceru lub kawy w ulubionej restauracji zobaczymy płytki czy tapetę, które musimy mieć.

Wyszukiwanie obrazem dotyczy to również całych aranżacji łazienek czy kuchni. Wystarczy zrobić zdjęcie i za jego pomocą odnaleźć przedmiot w katalogu tysięcy dostępnych na stronie.

Jak to działa?

Użycie wyszukiwarki graficznej jest równie proste jak wykorzystanie tej standardowej, w której wpisujemy słowa kluczowe. Funkcjonalność dostępna jest na stronie głównej obok standardowej „lupki” i ma symbol aparatu. Wystarczy kliknąć i z zapisanych obrazów dodać to pożądane do wyszukiwarki zdjęcie, a system zaproponuje produkty z oferty Castoramy najbardziej podobne do przesłanego obrazu. Zdjęcie nie musi przedstawiać wyłącznie samego poszukiwanego produktu – dzięki opcji zaznaczania można wgrać całą aranżację, a następnie wskazać, co jest dla klienta najbardziej interesujące.

– To najprostszy sposób na wyszukanie wymarzonego produktu – bez konieczności znajomości nazwy czy innych parametrów. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie spodoba się wszystkim, a szczególnie osobom, które lubią szukać inspiracji zarówno w otaczającym ich świecie, jak i w internecie. Teraz nawet liście ulubionej rośliny mogą być inspiracją. Dlatego zachęcamy naszych klientów – róbcie zdjęcia, a my pomożemy spełnić wasze marzenia – podpowiada Beniamin Schön, dyrektor ds. klienta i digitalu Castorama Polska.

Nowa funkcjonalność na stronie Castorama.pl działa od połowy września. Wyszukiwarka graficzna Castoramy jest jedną z pierwszych na rynku.

/Fintek.pl/LP