ING Bank Śląski udostępnił robo-doradcę Investo w sierpniu 2020 roku. Sztuczna inteligencja podpowiada klientom jakie mogą wybrać fundusze inwestycyjne oraz dba o utrzymanie ryzyka na poziomie akceptowalnym przez klienta. Usługa dostępna jest z poziomu bankowości mobilnej i internetowej.

– Kapituła rankingu Bankowa Innowacja Roku 2021 magazynu Forbes doceniła najlepsze projekty bankowe wykorzystujące automatyzację, analizę danych i sztuczną inteligencję. Robo-doradca Investo uzyskał najwyższą notę w rankingu, w którym łącznie wytypowano ponad trzydzieści projektów – czytamy w informacji prasowej ING Banku Śląskiego.

– Investo to innowacyjne narzędzie doradcze. Ułatwia proces podejmowania decyzji w zakresie wyboru portfela funduszy inwestycyjnych, a następnie czuwa nad utrzymaniem ryzyka na odpowiednim poziomie. Wspiera osoby, które chcą inwestować, jednocześnie nie poświęcając na to zbyt wiele czasu. Robo-doradca cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów. Tytuł Bankowej Innowacji Roku to dla nas dodatkowe potwierdzenie, że Investo wyróżnia się wśród innych usług bankowych – powiedział Daniel Szewieczek, Dyrektor Banku odpowiedzialny za oszczędności i inwestycje w ING Banku Śląskim.

Po co tworzony jest robo-doradca?

W sierpniu ING Bank Śląski pisał, że Investo to rozwiązanie dla tych, co szukają nowych możliwości lokowania kapitału, jak i dla tych, którzy nie mają czasu lub wystarczającej wiedzy, żeby się tym zająć.

Trend robo-doradztwa inwestycyjnego jest coraz bardziej zauważalny i zbliża się do tego, że stanie się standardem rynkowym. Robodoradca, naturalnie zaprogramowany we właściwy sposób i w określonym reżimie regulacyjnym, traktuje każdego klienta tak samo – niezależnie od tego, czy ma duży czy mały kapitał inwestycyjny.

/LP/Fintek.pl