System ING Księgowość, jest zintegrowany z bankowością Moje ING oraz kontem firmowym. Klienci mogą korzystać w nim z usługi fakturowania i uproszczonej księgowości. Nawet na telefonie. W ofercie „Rok księgowości za 0 zł” przedsiębiorca może korzystać z następujących modułów: Fakturowanie, Magazyn, Księgowość oraz Kadry i Płace do końca 2020 r. – czytamy w komunikacie.

ING Bank Śląski z nową ofertą dla przedsiębiorców

Według danych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, przybywa przedsiębiorców, którzy zakładają firmę online. Już 8 % z nich robi to w bankach, z czego aż 40% w ING. To całkiem niezły wynik zważywszy na to, że taka usługa dostępna jest w banku dopiero od maja 2019 roku. Śląski wyjaśnia, że aby założyć firmę i księgowość wystarczy aplikacja Moje ING i zwykły smartfon.

– Przedsiębiorca musi na starcie podjąć dwie ważne decyzje – zdecydować w jakim banku otworzyć rachunek i w jaki sposób prowadzić księgowość. W ING wspieramy klientów w tych obszarach. W nowej kampanii przypominamy, że z nami można założyć wygodnie nie tylko swoją firmę wraz z kontem, ale też aktywować i prowadzić swoją księgowość w telefonie, w aplikacji Moje ING – powiedział Marcin Giżycki, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

W ciągu ostatnich miesięcy Śląski aktywnie rozwija swoją ofertę – nie tylko tą dla przedsiębiorców. Pod koniec zeszłego roku ING wprowadziło między innymi serwis Moje Usługi, który pozwala na zarządzanie rachunkami i płatnościami cyklicznymi (rozwiązanie powstało we współpracy z fintechem BillTech). ING jako pierwszy bank w Polsce udostępnił także możliwość podglądania kont z innych banków z poziomu Mojego ING. Na razie za pomocą usługi można uzyskać dostęp do informacji o rachunkach w PKO BP, Banku Pekao, Banku Millennium i mBanku.