Allegro Delivery to partnerska sieć logistyczna, obejmująca niemal 18 tysięcy automatów i punktów odbioru w Polsce z dostawami 6 dni w tygodniu. Wśród pierwszych operatorów znaleźli się One by Allegro oraz Orlen Paczka. Dzięki tej współpracy, klienci docelowo we wszystkich ofertach Allegro Smart! skorzystają z następujących metod dostawy: kurierskiej (obsługiwanej przez One Kurier), do automatów paczkowych One Box i Orlen Paczka, a także punktów odbioru One Punkt oraz Odbiór w Punkcie Orlen Paczka.

Allegro Delivery – dostawy od różnych firm w jednym miejscu

Platforma zapowiada sukcesywne zwiększanie grona partnerów programu. Wszystkie ważne informacje związane z dostawą, takie jak śledzenie przesyłki, powiadomienia o statusie czy zdalne otwieranie skrytki automatu paczkowego Allegro i Orlen Paczki, będą dostępne w jednej aplikacji Allegro. Niezależnie od tego, który partner logistyczny transportuje przesyłkę, to Allegro jest w pełni odpowiedzialne za cały proces. Allegro Delivery docelowo będzie dostępne we wszystkich ofertach Smart! na platformie.

Dla sprzedających na platformie, Allegro Delivery ma oznaczać wygodniejszą współpracę i umowę z jednym podmiotem, który skoordynuje i zintegruje usługi logistyczne wszystkich partnerów. W skrócie oznacza to, że jedna umowa z Allegro reguluje współpracę z wieloma przewoźnikami przy zapewnieniu wielu metod dostaw.

Wśród korzyści Allegro Delivery firma wymienia między innymi odpowiednie harmonogramy podjazdów kuriera, gwarancja konkurencyjnego czasu odbioru paczki, brak opłaty za podjazd, spójny cennik dla dostaw Allegro Smart!, a przede wszystkim – przejęcie odpowiedzialności przez Allegro za przesyłkę w trakcie dostawy. Z oferty będą mogli skorzystać także sprzedający nieoferujący dostaw Allegro Smart.