Fintek Alert będzie pierwszą w Polsce agencją informacyjną skupiająca się na branży fintech. Jej działalność opierać się będzie na dostarczaniu mediom zewnętrznym pakietów z najnowszymi informacjami z sektora finansów i technologii z komentarzami ekspertów. Usługa jest dedykowana polskim i zagranicznym fintechom. Ma na celu umożliwić efektywną współpracę podmiotów sektora z mediami. Współpraca z Fintek Alert ułatwi firmom dotarcie z najnowszymi informacjami, aktualnościami oraz opiniami do szerszego grona odbiorców, co przyniesie wymierne korzyści biznesowe i wizerunkowe.

Fintek Alert już działa

– W ramach Fintek Alert będziemy współpracować z największymi mediami zewnętrznymi w celu udostępniania im cennych informacji z rynku fintech. Od 2016 roku staramy się ściśle współpracować z polskimi i zagranicznymi fintechami i to kolejny krok w tym kierunku – komentuje Michał Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający KLANG! Media i Fintek.pl.

Decyzja o starcie projektu Fintek Alert ma związek ze strategią rozwoju portalu Fintek.pl. Zakłada ona poszerzenie zadań redakcji, a docelowo również zwiększenie zasięgów, rozwijanie projektów multimedialnych oraz monetyzację serwisu.

– Sektor fintech rozwija się dynamicznie, codziennie opisujemy wiele ciekawych projektów i przedsięwzięć. Fintek Alert ma kłaść nacisk na rozwiązania dostępne w Polsce, chcemy dać fintechom możliwość pokazania się światu w różnych formach – od materiałów prasowych zaczynając, na video i podcastach kończąc. Wierzymy, że dzięki temu informacje o tym jak fintech zmienia biznes i przyzwyczajenia konsumentów dotrze do szerszego grona odbiorców – komentuje Łukasz Piechowiak, Redaktor Naczelny Fintek.pl.

Fintek.pl to największy w Polsce serwis poświęcony tematyce technologii finansowych. Misją serwisu jest przekazywanie zawsze rzetelnych i dobrze opracowanych informacji na temat sektora FinTech w Polsce i na świecie. Fintek.pl codziennie publikuje aktualne informacje, historie sukcesów i porażek, opinie i wywiady na tematy finansowo-technologiczne. Serwis wspiera polski sektor fintech od 2016 roku.