Koreańska firma nawiązała współpracę z marką Parkopedia, dzięki której obsługa parkowania ma być dostępna w 6 tys. lokalizacji. Docelowo Hyundai Pay ma być integrowany z kolejnymi partnerami, dzięki czemu za jego pomocą będzie można opłacać również inne usługi.

Hyundai Pay dostępne dla klientów w USA

Jak to działa? Na początek klient dodaje swoją kartę płatniczą do Hyundai Pay za pomocą ekranu dotykowego w samochodzie. Dane karty są tokenizowane, dzięki czemu proces ma być bezpieczny. W momencie parkowania kierowca inicjuje płatność na tym samym ekranie w swoim pojeździe. System samochodu połączy się z Parkopedią, dzięki czemu będzie można dokończyć transakcję.

System zostanie uruchomiony wraz z wejściem na rynek modelu Hyundai Kona 2024. Dodatkowo dziewięć innych modeli ma otrzymać aktualizację systemu, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z Hyundai Pay. Na początek rozwiązanie będzie dostępne tylko dla kierowców w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji o najnowszych rozwiązaniach z branży płatności można znaleźć pod tym linkiem. Obecnie na rynku mamy kilkanaście różnych systemów i metod płatności, które umożliwiają dokonanie ekspresowej transakcji bezgotówkowej. Sektor ten rozwija się bardzo dynamicznie.