W komunikacie czytamy, że Revolut Ramp to rozwiązanie, które może być zintegrowane z portfelami cyfrowymi wielu dostawców. Fintech już niebawem ma ogłosić kolejne partnerstwa i wdrożenia. Nowa usługa jest dostępna w Wielkiej Brytanii i krajach regionu EOG (także w Polsce).

Revolut udostępnia nową usługę kryptowalutową Revolut Ramp

Revolut Ramp umożliwia klientom zakup nowych tokenów bezpośrednio do portfeli MetaMask. Klienci mogą skorzystać z salda w jednej z 18 walut fiat, przechowywanych na koncie Revolut, lub płacić kartą bankową Visa lub Mastercard. Klienci mogą też pominąć w procesie etap weryfikacji, ponieważ byli już wcześniej zweryfikowani w aplikacji Revolut. Cała operacja trwa kilka sekund. Jeśli klient płaci bezpośrednio ze swojego konta w Revolut, transakcja fiat jest przeprowadzana w całości w ekosystemie fintechu (z pominięciem systemów kartowych).

Revolut Ramp ma zapewniać zintegrowany proces KYC, który osoby nie będące klientami Revolut mogą przejść w kilka minut. Proces korzysta z tej samej infrastruktury, która jest wykorzystana do weryfikacji tożsamości klientów fintechu. Użytkownik może kupić ponad 20 tokenów, w tym ETH, USDC, USDT, SHIB, 1INCH i wiele innych, poprzez aplikację lub stronę web.

MetaMask jest wyłącznym partnerem światowej premiery Revolut Ramp. W najbliższych miesiącach dojdzie jednak do integracji z kolejnymi wiodącymi przedstawicielami świata web3 – czytamy w komunikacie.

Ostatnio pisaliśmy, że Revolut udostępnia w Polsce robodoradcę, który inwestuje w sposób automatyczny, według jednej z wybranych przez klienta strategii. Rozwiązanie dobiera aktywa do portfela pod kątem skłonności do ryzyka i celu inwestycyjnego klienta, a następnie automatycznie równoważy portfel w zależności od zmian na rynku.