W związku z nawiązaniem współpracy, Visa przedstawiła wstępne wnioski z drugiego dorocznego raportu „Stan kobiecej przedsiębiorczości”. Jednym z najważniejszych wniosków jest to, że dostęp do finansowania pozostaje największym wyzwaniem: 79% przedsiębiorczyń w Stanach Zjednoczonych uznaje, że jest w lepszej sytuacji niż pięć lat temu, ale wciąż 66% z nich zgłasza trudności w uzyskaniu niezbędnych funduszy na rozwój.

Visa wspiera kobiety w biznesie

IFundWomen to platforma finansowo-edukacyjna, która zapewnia wsparcie poprzez dostęp do kapitału w formie dotacji i finansowania społecznościowego, coaching biznesowy prowadzony przez ekspertów oraz sieć kontaktów pomiędzy kobietami prowadzącymi własną działalność biznesową. Rozpoczęta na globalną skalę współpraca Visa z IFundWomen ma na celu pomóc przedsiębiorczyniom zdobyć niezbędne finansowanie w ramach konkursów grantowych.

Z kolei Hand in Hand International to globalna organizacja non-profit, która wspomaga rozwijające się gospodarki w Afryce, Azji Południowej i na Bliskim Wschodzie. Visa rozpoczyna z nią trzyletnią współpracę opiewającą na kwotę 2,4 miliona dolarów. Wspólnie z Hand in Hand International Visa skupi się na edukacji biznesowej i zwiększaniu dostępu do usług finansowych dla 10 tysięcy mikroprzedsiębiorstw z Kenii, z których 75% jest prowadzonych przez kobiety. Współpraca przyczyni się do wzmocnienia pozycji kobiet w gospodarce, co pobudzając wzrost gospodarczy i przyspieszając dalszy rozwój, przełoży się na zwiększenie efektów działań.

Visa od lat wspiera kobiety poprzez współpracę z organizacjami, programy edukacyjno-rozwojowe i sponsoring. Oto przykłady działań podjętych niedawno przez organizację:

 • Kobiety w biznesie:
  • Współpraca z Female Founder Collective: Visa już drugi rok współpracuje z Female Founder Collective, organizacją założoną przez Rebeccę Minkoff. Visa poprowadzi warsztaty w ramach wydarzenia Female Founders Day, podczas których eksperci ds. kredytów i płatności cyfrowych przedstawią strategie pozyskiwania kredytów i kapitału dla małych firm.
  • Współpraca z Women’s World Banking: W 2017 roku „The Visa Foundation” (Fundacja Visa) przekazała pierwszą dotację w wysokości 20 milionów dolarów na rzecz organizacji Women’s World Banking, aby wesprzeć właścicielki mikro i małych firm w pozyskiwaniu kapitału i w rozwoju ich biznesów. Do końca roku do programu może dołączyć nawet milion kobiet.
  • She’s Next, Empowered by Visa: W 2019 r. Visa rozpoczęła realizację programu skierowanego do małych firm prowadzonych przez kobiety o nazwie „She’s Next, Empowered by Visa”. W ramach tej inicjatywy zorganizowano warsztaty w Nowym Jorku, Atlancie, Toronto oraz w Kapsztadzie podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Republice Południowej Afryki. Inicjatywa She’s Next wykorzystuje markę i sieć Visa, aby zaoferować przedsiębiorczyniom dostęp do narzędzi rozbudowy firm, jednocześnie pozytywnie oddziałując również na społeczności lokalne.
 • Kobiety w sporcie:
  • Puchar SheBelieves: Jako sponsor Pucharu SheBelieves, Visa wręczy pierwsze w historii trofeum MVP najbardziej inspirującej i wzmacniającej pozycję kobiet zawodniczce turnieju, wyłonionej przez komisję składającą się z byłych piłkarek. Podczas wydarzenia SheBelieves, Visa poprowadzi również warsztaty praktyczne poświęcone zarządzaniu finansami, które podkreślą, jak duże znaczenie dla osiągnięcia sukcesu biznesowego ma znajomość tego typu zagadnień oraz umiejętność planowania.
  • Program The Second Half: Inspirując się przełomową współpracą Visa z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej kobiet UEFA i Mistrzostwami Świata Kobiet FIFA, Visa ogłosiła rozpoczęcie realizacji programu The Second Half – europejskiego programu rozwoju kariery, wspierającego te kobiety, które chcą zaplanować przyszłość zawodową poza boiskiem piłkarskim.
  • Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie: Team Visa to sponsorowany przez Visa program dla olimpijczyków i paraolimpijczyków, w którym od samego początku ponad połowę sportowców stanowiły kobiety. W ramach przygotowań do Igrzysk w Tokio w 2020 roku, Visa wspiera ponad 50 olimpijek i paraolimpijek z całego świata. W ramach przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku, Visa, Chińska Fundacja Rozwoju Kobiet i Pekiński Uniwersytet Sportowy ogłosiły rozpoczęcie realizacji programu wspierającego kobiety prowadzące małe firmy, który przyczyni się do lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego i zrównoważonego wzrostu.