W fazie testów z BLIKA mogą korzystać tylko zaproszeni klienci, między innymi rodziny i znajomi pracowników banku – tak zwany model friends and family. Biuro prasowe Banku Pocztowego potwierdza, że nowy system płatności powinien zostać udostępniony wszystkim zainteresowanym do końca października.

EnveloBank wdraża płatności BLIK

Na początek do dyspozycji użytkowników EnveloBanku będą płatności w Internecie, transakcje w fizycznych sklepach i wypłata pieniędzy z bankomatu. Klienci będą musieli poczekać jednak na przelewy na numer telefonu – ta funkcjonalność jest wdrażana przez banki zazwyczaj na końcu.

O planach EnveloBanku na uruchomienie BLIKA pisaliśmy już w czerwcu bieżącego roku, gdy w regulaminie banku pojawił się zapis o nowych usługach. To kolejna nowość dla klientów korzystających z bankowości mobilnej Pocztowego – wcześniej wdrożono między innymi płatności za autostrady Autopay, biometryczne logowanie, czy płatności Garmin Pay, Apple Pay i Google Pay.

W sumie BLIKA udostępnia już 14 banków lub grup bankowych w Polsce. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. W I półroczu 2020 użytkownicy BLIKA zrealizowali 175 mln transakcji. Na koniec czerwca z BLIKA aktywnie korzystało 5,42 mln użytkowników.