Firmy będą współpracować na rzecz stworzenia inteligentnego domu nowej generacji, który połączy platformę SmartThings z samochodami podłączonymi do Internetu marek Hyundai i Kia, w tym pojazdów elektrycznych. Planowany jest rozwój usługi „Home-to-Car” i „Car-to-Home”, a także zintegrowanej usługi zarządzania zużyciem energii w domu.

Usługi Home-to-Car i Car-to-Home łączą inteligentny dom z samochodowym systemem infotainment, umożliwiając tym samym zdalne sterowanie w obu kierunkach. Za pośrednictwem platformy SmartThings użytkownicy, przebywając w domu, będą mogli m.in. uruchamiać i sterować inteligentnym systemem klimatyzacji, otwierać lub zamykać okna, czy sprawdzać status naładowania auta. Z kolei z poziomu samochodu możliwe będzie sterowanie urządzeniami domowymi, takimi jak telewizory, klimatyzatory i ładowarki do pojazdów elektrycznych.

Użytkownicy będą mogli dopasować swoje ekosystemy za pośrednictwem SmartThings, jednocześnie obsługując kilka urządzeń – w tym pojazdy – z wykorzystaniem scenariuszy działań, takich jak „poranna rutyna” czy „rutyna po powrocie do domu”. Przykładowo, po aktywowaniu porannego budzika w smartfonie Galaxy, zasłony w domu automatycznie się rozsuną, włączy się światło i uruchomi telewizor. Kiedy użytkownik będzie gotowy do wyjścia do pracy, jego samochód sam ustawi idealną temperaturę. Ponadto ekrany smartfonów i telewizorów będą wyświetlać informacje, takie jak pozostały czas życia akumulatora i zasięg jazdy samochodu elektrycznego.

Aby rozwijać usługi Car-to-Home w przyszłości, Samsung ściśle współpracuje z HARMAN, spółką zależną należącą Samsung Electronics. Rozwiązanie HARMAN „Ready Upgrade” to pakiet cyfrowych kokpitów, który umożliwia pobieranie aktualizacji sprzętu i oprogramowania. Dzięki „Ready Upgrade” użytkownicy będą mogli instalować funkcje SmartThings, aby skorzystać z usług Car-to-Home.