Santander Bank Polska powiadomił o otwarciu kolejnej multifunkcjonalnej placówki, gdzie obok oddziału bankowego goście i klienci mogą skorzystać z przestrzeni do pracy oraz kawiarni. Work/Café w Gdańsku to, po Warszawie, kolejna tego typu placówka.

Koniec oddziałów ogłoszono przed wcześnie. Banki szukają pomysłu na nowoczesne placówki bankowe. Wbrew pozorom, w świecie powszechnej cyfryzacji, oddziały bankowe wciąż są potrzebne. Zmianie ulega ich forma i funkcja, ale ich całkowita likwidacja raczej nie wchodzi w grę. Santander Bank Polska podąża za tym trendem i oferuje klientom już dwie multifunkcjonalne placówki – z przestrzenią do pracy oraz kawiarnią. Pierwsza tego typu placówka została otwarta we wrześniu 2019 roku w Warszawie i jest ona dostępna dla wszystkich – nie tylko klientów banku. Dodatkowym atutem przestrzeni jest możliwość zorganizowania spotkania biznesowego oraz skorzystania z dostępu do sprzętu konferencyjnego.

Nowo otwarte Work/Café znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku, w popularnym kompleksie biurowym OLIVIA Business Centre (Olivia Gate). Koncepcja takiego formatu placówki, która łączy oddział banku, kawiarnię i przestrzeń do pracy, powstała w chilijskim Banco Santander, który prowadzi już 55 takich placówek. Polska jest jednym z 8 krajów na świecie, w których otwarte zostały tego typu oddziały. Klienci, którzy płacą kartą Santander Bank Polska otrzymają 30% zniżki na wszystkie produkty w kawiarni.

Nie tylko dla freelancerów

– Obserwujemy, jak zmienia się nasze otoczenie i potrzeby klientów. Wielu ludzi pracuje projektowo, zdalnie lub jako freelancerzy. Badania globalnej firmy doradczej Gartner wskazują, że nawet 30% pracowników będzie pracowało zdalnie już na stałe, zaś wielu zacznie, aktywniej niż dotychczas, dzielić swój czas pomiędzy pracę w biurze i poza nim. Wiemy, że obok profesjonalnej obsługi i wysokiej jakości produktów konsumenci oczekują od nas także zrozumienia i dopasowania do ich trybu życia, szczególnie po zmianach, które wywołała pandemia COVID-19. Stworzyliśmy dla nich wygodną przestrzeń, w której mogą łączyć obowiązki ze spędzaniem czasu w przyjemnym otoczeniu, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych, obowiązujących podczas pandemii – komentuje Krzysztof Piskorski, dyrektor 1 Regionu Santander Bank Polska w Gdańsku.

/Fintek.pl