Po wybraniu konkretnego auta, zostają klient będzie mógł wskazać odpowiedni wariant finansowania leasingiem. Cały proces aż do złożenia wniosku leasingowego prowadzony jest na portalu. Również podpisanie umowy może odbyć się zdalnie poprzez dostępne komunikatory. Do dealera wybierze się dopiero, aby odebrać swoje auto lub zostanie ono dostarczone do niego pod dom po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dealerem.

Santander CB uruchamia sprzedaż samochodów online

W kolejnym etapie, poza samochodami – nowymi i używanymi, zarówno osobowymi jak i dostawczymi do 3,5 t, w serwisie ofertę dla siebie znajdą również miłośnicy motocykli czy skuterów. Baza pojazdów w usłudze AutoSalon jest na bieżąco aktualizowana – czytamy w komunikacie.

W zakładce AutoSalon na stronie www.scmultirent.pl  klient w pierwszej kolejności wybiera najlepiej odpowiadający jego potrzebom pojazd. W kolejnym kroku można wybrać optymalny sposób finansowania. Proces daje klientowi również możliwość wyboru produktów dodatkowych takich jak ubezpieczenia w różnych wariantach, a także kartę paliwową. Po zakończeniu całego procesu z klientem kontaktuje się doradca Santander Consumer Multirent i umawia spotkanie, na którym podpisywana jest umowa a następnie odbiór pojazdu.

Santander CB nie jest jedynym bankiem działającym w Polsce, który udostępnił tego typu rozwiązanie. Sprzedaż samochodów online oferuje także mBank, na stronie mAuto.pl. Podobny projekt przedstawił klientom PKO Bank Polski – chodzi o platformę Automarket.