Santander wprowadza konto dla najmłodszych

Fintek
Fintek
#Santander
Opublikowano: 8 października 2019, 12:00 Aktualizacja: 8 października 2019, 13:14

Santander Bank Polska udostępnia nowy rachunek dla najmłodszych. Od 4 października rodzice mogą otworzyć Konto Jakie Chcę z oprocentowaniem 2,4% do 3 tys. złotych dla dzieci poniżej 13 roku życia. Rachunek ma służyć do odkładania oszczędności.

Wskazane oprocentowanie obowiązuje do ukończenia 13 lat przez dziecko, natomiast niezależnie od wieku pociechy wszystkie środki powyżej 3 tys. mają oprocentowanie 0%. To konto osobiste przeznaczone do oszczędzania – na przykład drobnych pieniędzy z komunii, prezentów urodzinowych, podarunków od babci, czy kieszonkowego. Opłata za jego prowadzenie wynosi 0 zł. Młodzi nie będą mogli korzystać z karty debetowej czy też aplikacji mobilnej. Konto można otworzyć w placówce Santander Bank Polska.

Konto Jakie Chcę dla dzieci poniżej 13 roku życia

– Jak wskazują psychologowie, około 11 roku życia większość dzieci ma już spójny i realny obraz funkcjonowania pieniądza w społeczeństwie. Z kolei rodzicom często wydaje się, że ich pociechy są jeszcze za małe, by włączać je w rodzinne finanse – zwraca uwagę Przemysław Dukiel z pionu bankowości detalicznej w Santander Bank Polska.

Santander przywołuje wyniki badania, które na jego zlecenie wykonał SW Research. Zgodnie z nimi odkładanie oszczędności do skarbonki to jedna z najczęstszych metod nauki dzieci zarządzania finansami. Namawia do tego swoje pociechy aż 6 na 10 rodziców dzieci w wieku 5-14 lat.

Jako metody edukacyjne dorośli stosują też rozmowy o finansach, oszczędzaniu i planowaniu zakupów, wspólne robienie zakupów, porównywanie cen, analizowanie etykiet, a także dopłacanie do oszczędności by pociecha mogła kupić sobie wymarzoną rzecz – wskazują badania SW Research. Niemal 60% rodziców dzieci w wieku 5-14 lat regularnie wypłaca kieszonkowe – codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

santander-wprowadza-konto-dla-najmlodszych