Partner serwisu Visa dla biznesu

Santander wprowadza konto dla najmłodszych

Fintek
Fintek
#Santander
Opublikowano: 8 października 2019, 12:00 Aktualizacja: 8 października 2019, 13:14

Santander Bank Polska udostępnia nowy rachunek dla najmłodszych. Od 4 października rodzice mogą otworzyć Konto Jakie Chcę z oprocentowaniem 2,4% do 3 tys. złotych dla dzieci poniżej 13 roku życia. Rachunek ma służyć do odkładania oszczędności.

Santander gotowy na podniesienie limitu płatności bez PIN

Wskazane oprocentowanie obowiązuje do ukończenia 13 lat przez dziecko, natomiast niezależnie od wieku pociechy wszystkie środki powyżej 3 tys. mają oprocentowanie 0%. To konto osobiste przeznaczone do oszczędzania – na przykład drobnych pieniędzy z komunii, prezentów urodzinowych, podarunków od babci, czy kieszonkowego. Opłata za jego prowadzenie wynosi 0 zł. Młodzi nie będą mogli korzystać z karty debetowej czy też aplikacji mobilnej. Konto można otworzyć w placówce Santander Bank Polska.

Konto Jakie Chcę dla dzieci poniżej 13 roku życia

– Jak wskazują psychologowie, około 11 roku życia większość dzieci ma już spójny i realny obraz funkcjonowania pieniądza w społeczeństwie. Z kolei rodzicom często wydaje się, że ich pociechy są jeszcze za małe, by włączać je w rodzinne finanse – zwraca uwagę Przemysław Dukiel z pionu bankowości detalicznej w Santander Bank Polska.

Santander przywołuje wyniki badania, które na jego zlecenie wykonał SW Research. Zgodnie z nimi odkładanie oszczędności do skarbonki to jedna z najczęstszych metod nauki dzieci zarządzania finansami. Namawia do tego swoje pociechy aż 6 na 10 rodziców dzieci w wieku 5-14 lat.

Jako metody edukacyjne dorośli stosują też rozmowy o finansach, oszczędzaniu i planowaniu zakupów, wspólne robienie zakupów, porównywanie cen, analizowanie etykiet, a także dopłacanie do oszczędności by pociecha mogła kupić sobie wymarzoną rzecz – wskazują badania SW Research. Niemal 60% rodziców dzieci w wieku 5-14 lat regularnie wypłaca kieszonkowe – codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

santander-wprowadza-konto-dla-najmlodszych