Sfintechowani #24. Jak działa business inteligence w esporcie?

Jak gry oddziałują na mózg?

– eSportsLab to spółka technologiczno-naukowa, a istotą naszego działania jest tworzenie nowych rozwiązań technologicznych oraz wykorzystywania technologii do realizacji badań, które mają zamienić się w korzystne rozwiązania dla naszych klientów. Projekt w założeniu skupia się na badaniu oddziaływania grania w gry na funkcjonowanie ludzkiego mózgu – mówi Maciej Skorko.

Kilka słów o esporcie i technologii

– To jak sprawny mamy umysł bezpośrednio przenosi się to jak dobrze funkcjonujemy w środowisku gier. Jako eSportsLab zbudowaliśmy model, którym próbujemy opisać różne aspekty fundamentu, który każdy z nas posiada – chodzi tutaj zarówno o nasze wrodzone cechy, jak i te na który mamy pewien wpływ. Na przykład nasza waga, czy BMI. Wszystkie te czynniki studiujemy po to, aby zrozumieć w jakim stopniu przekładają się one na poziom gry zawodników oraz w jakim stopniu mogą one pomóc nam określać ich potencjał – dodaje Maciej Skorko.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat samej działalności eSportsLab, to zachęcamy do odsłuchania całego podcastu. Z Maciejem Skorko i Michałem Sokołowskim rozmawiał Jarosław Handke. Materiał jest dostępny także na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast na YouTube: