Krzysztof Jarecki ExpertSender

Czym zajmuje się ExpertSender?

– ExpertSender to platforma, która wspomaga sprzedaż, głównie w sklepach internetowych. Chodzi tutaj o różne kanały marketingowe ze szczególnym uwzględnieniem kanałów online – czyli e-mail i SMS. Jesteśmy platformą, która zajmuje się tym żeby te wiadomości dostarczać i dopasować do odbiorcy. Łatwo jest wysłać kilka maili, ale jeśli takich wiadomości trzeba wysłać kilka milionów, to potrzebna nam będzie odpowiednia technologia, która zautomatyzuje cały proces i odpowiednio dopasuje komunikaty – mówi Krzysztof Jarecki, prezes ExpertSender.

Fintechy i marketing. Na czym to polega?

ExpertSender działa na rynku od ponad 11 lat i dostarcza 20 miliardów wiadomości rocznie, dla ponad 400 klientów i ponad 1000 marek na całym świecie. Centrala firmy mieści się w Gdyni, a biura spółki zlokalizowane są w Moskwie, Pekinie oraz Sao Paulo.

– Z dużym sukcesem współpracujemy również z branżą finansową. W sumie obsługujemy około 10 fintechów. Obsługa komunikacji w branży finansowej jest nieco trudniejsza niż w przypadku tradycyjnego e-commerce. Chodzi między innymi o wymogi prawne (np. prawo bankowe), czy dane wrażliwe. Dlatego takich umów jest mniej niż w przypadku sklepów internetowych – mówi Krzysztof Jarecki.

Z Krzysztofem Jareckim rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast można znaleźć także na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: