Informacja pozytywna to wpis do biura informacji gospodarczej, który potwierdza terminową spłatę zobowiązań. Z takich wpisów mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Warto zaznaczyć, że 21 maja wypada właśnie Dzień Informacji Pozytywnej – to cykliczna inicjatywa zapoczątkowana przez ERIF w 2015 roku.

Jakie są praktyczne zastosowania informacji pozytywnej?

W rozmowie z Aleksandrą Wilczak-Grzesik skupiliśmy się przede wszystkim na tym drugim aspekcie. Pomimo, że Biura Informacji Gospodarczej kojarzymy głównie z danymi o długach, to w bazie ERIF można znaleźć także informacje pozytywne – czyli dane o terminowej spłacie zobowiązań.

Z podcastu dowiecie się między innymi jakie są praktyczne zastosowania informacji pozytywnej – zarówno z perspektywy dawcy, jak i biorcy danych. Są to wartościowe dane zarówno dla klientów ubiegających się o kredyt, firm nawiązujących relacje biznesową z kontrahentem, jak i podmiotów chcących udzielać finansowania.

Z Aleksandrą Wilczak-Grzesik rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YT: