W trakcie podcastu porozmawialiśmy między innymi o tym jakie są najciekawsze projekty Visa skierowane do kobiet, jak spółka wspiera mikroprzesibębiorczynie oraz co robi w zakresie wyrównywania szans między kobietami i mężczyznami także poza sektorem FinTech – na boiskach piłkarskich.

Dlaczego Visa pomaga kobiecym biznesom?

– W Visa akceptujemy wszystkich i wszędzie, wynika to z naszej kultury korporacyjnej, dlatego w naszych w naszych działaniach nie może zabraknąć wsparcia dla kobiet. Panie stanowią dużą część przedsiębiorczyń, a widzimy, że bardzo często brakuje im odpowiedniej reprezentacji – szczególnie w branży FinTech, ale także ogólnie w sektorze startupów – mówi Katarzyna Jezierską.

– Jak popatrzymy na sektor startupów w Wielkiej Brytanii, to tam 83% kadry zarządzającej stanowią mężczyźni. Niewiele ponad 1/3 pracownic to kobiety. W Visa wierzymy, że dobry pomysł w obszarze finansowym, czy w obszarze płatności może mieć każdy. Dlatego szkoda by było jeśli przez sztuczne bariery ktoś nie będzie mógł tego pomysłu zrealizować – dodaje.

Z Katarzyną Jezierską rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast jest dostępny między innymi na Spotfiy, Soundcloud oraz YouTube.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YT: