Zazwyczaj mówiąc o komunikacji mailowej mamy na myśli newslettery, maile marketingowe oraz różnego rodzaju promocje i rabaty. EmailLabs przekonuje jednak, że w szczególności należy zaopiekować się powiadomieniami transakcyjnymi. Czym różnią się od siebie te dwie formy komunikacji? Między innymi na to pytanie odpowiedziała nam Katarzyna Garbaciak, Managing Director EmailLabs.

Jak zadbać o bezpieczeństwo komunikacji e-mail?

Z rozmowy dowiecie się także jak skutecznie zadbać o bezpieczeństwo komunikacji e-mail oraz jakie są najważniejsze trendy w tym zakresie. Na co zwrócić szczególną uwagę? W jaki sposób upewnić się, że nasze maile są dobrze zabezpieczone? Jak to wygląda w branży FinTech? Te zagadnienia również poruszyliśmy w naszym podcaście.

W kwietniu bieżącego roku EmailLabs opublikował raport pod tytułem „Bezpieczeństwo email w branży fintech”. W związku z tym mogliśmy dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat tego jak fintechy dbają o swoją komunikację mailową i jakie są największe zagrożenia, z którymi muszą się mierzyć. Co ciekawe z raportu wynika, że aż 72% fintechów nie posiada wystarczających zabezpieczeń poczty elektronicznej.

Z Katarzyną Garbaciak rozmawiał Rafał Tomaszewski. Podcast znajdziecie także na Spotfiy, Soundcloud .

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Podcast dostępny jest już na YouTube: