Partner serwisu Visa dla biznesu

SGB prezentuje demo nowej aplikacji mobilnej

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech#Fintech
Opublikowano: 6 lutego 2020, 15:27 Aktualizacja: 7 lutego 2020, 10:22

Grupa SGB zaprezentowała wersję demonstracyjną nowej bankowości mobilnej. Prace nad aplikacją mają postępować zgodnie z harmonogramem, a apka będzie dostępna dla klientów w maju bieżącego roku.

Demo nowej aplikacji mobilnej SGB

O planach Grupy SGB na zbudowanie wspólnej platformy bankowości mobilnej pisaliśmy już w październiku zeszłego roku. Teraz w zaprezentowanym demo można zobaczyć między innymi takie funkcjonalności jak w pełni zdalny, dwutorowy proces aktywacji aplikacji mobilnej – dla klientów, którzy korzystają z bankowości internetowej SGB oraz dla tych, którzy takiego dostępu nie posiadają. W wersji demonstracyjnej wprowadzono także możliwość logowania za pomocą biometrii (odcisk palca lub skan twarzy).

Poniżej screen z demo aplikacji SGB.

Demo_apliacja_SGB_02

Co oferuje nowa aplikacja mobilna SGB?

Aplikacja będzie regularnie rozwijana. Przygotowano całe środowisko teleinformatyczne oraz opracowano i przetestowano komunikację platformy BS API z dostawcami bankowości internetowej W najbliższym czasie do testów oddane będą komponenty związane z wszystkimi usługami „okołkartowymi” oraz BLIKIEM. Najciekawsze spośród nich to proces automatycznego dodawania kart do cyfrowych portfeli Google Pay i Apple Pay z poziomu aplikacji mobilnej, czy też innowacyjne rozwiązanie zarządzania subskrypcjami, którego jak dotąd nie oferuje jeszcze żaden bank w Polsce.

Bank w celu pobierania danych klientów i prezentowania ich w aplikacji mobilnej w pełni wykorzystuje mechanizmy i możliwości jakie stwarza PSD2, a konkretnie komunikację w ramach standardów Polish API, która w tej chwili testowana jest na danych ze 193 banków będących w Zrzeszeniu SGB. Jest to pierwsze wykorzystanie tego rozwiązania na taką skalę – czytamy w komunikacie.

Wydanie kolejnej wersji testowej z mocno rozbudowanymi funkcjami planowane jest na koniec lutego 2020. Natomiast w sklepach aplikacja ma się pojawić w maju tego roku.

Banki spółdzielcze gonią konkurencję. Grupa SGB w zeszłym roku wdrożyła takie metody płatności jak Apple Pay, BLIK, Google Pay, Garmin Pay, czy Fitbit Pay. Tym samym Banki Spółdzielcze SGB pod względem oferowanych płatności mobilnych znajdują się w czołówce banków działających w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

sgb-nowa-aplikacja-mobilna