Signius w ramach trwającej emisji akcji serii F planuje pozyskać do 2 mln zł m.in. na dalszy rozwój technologii i skalowanie biznesu w Polsce i zagranicą.

Weryfikacja tożsamości przez mObywatel od Signius

Integracja mObywatel z platformą Signius Professional ma zapewnić szybszy proces weryfikacji tożsamości i umożliwić zawarcie umowy podpisem zaawansowanym w kilku krokach. Użytkownik podpisując dokument przy pomocy platformy będzie miał możliwość wyboru metody identyfikacji tożsamości przez mObywatel, następnie po zeskanowaniu kodu QR potwierdzi zgodność danych, które zostaną poddane identyfikacji KYC wraz z końcowym podpisem zaawansowanym.

Według tegorocznych danych Ministerstwa Cyfryzacji aplikację mObywatel pobrano ponad 16 mln razy, natomiast mDowód na swoich telefonach posiada już 6 mln Polaków.

Spółka w ramach trwającej emisji akcji serii F planuje pozyskać od inwestorów do 2 mln zł. W procesie przeprowadzenia oferty publicznej spółkę wspiera Dom Maklerski INC S.A. W najbliższych miesiącach Signius planuje złożyć Dokument Informacyjny i ubiegać się o upublicznienie akcji na rynku NewConnect. W zeszłym roku jednostkowe niezaudytowane przychody spółki wyniosły prawie 4,3 mln zł, zysk EBITDA wyniósł ponad 1,3 mln zł, natomiast zysk netto prawie 1,2 mln zł.