W 2019 roku SkyCash wygrał przetarg na obsługę płatności za parkowanie w Warszawie, ale firmy mPay i Pango zaskarżyły decyzję Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO podtrzymało pierwotną decyzję, w związku z czym mPay skierował odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie. 30 grudnia 2020 roku sąd ostatecznie odwołał skargę firmy prawomocnym wyrokiem.

SkyCash wygrywa w sprawie płatności za parkowanie w Warszawie

Przez długi czas płatności w strefach płatnego parkowania w Warszawie mogły być obsługiwane tylko przez jednego operatora. Ostatnio tym operatorem był SkyCash, który pierwszy przetarg wygrał już w 2015 roku. To dość nietypowa sytuacja na tle innych polskich miast, ponieważ w zdecydowanej większości z nich za parkowanie można płacić przy użyciu wielu aplikacji. Ostatnim przykładem są Katowice, które wdrożyły mobilne płatności za parkowanie w połowie 2020 roku.

Od kwietnia zeszłego roku płatności za parkowanie w Warszawie obsługuje także aplikacja moBiLET. Dzięki korzystaniu z aplikacji mobilnych kierowcy mają możliwość płacenia za faktyczny czas postoju i nie muszą nosić ze sobą gotówki. Rozwiązanie dostarczane przez moBiLET został zintegrowane także z aplikacjami bankowymi – m.in. PKO BP i BNP Paribas.