Firmy, które będą pozyskiwać finansowanie za pośrednictwem SkyAnts Crowdfunding będą mogły skorzystać nie tylko z mechanizmów ułatwiających pozyskiwanie kapitału, ale również z możliwości promocji emisji w aplikacji wśród użytkowników SkyCash oraz doradztwa prawnego przy przygotowaniu emisji, w trakcie jej trwania oraz po zakończeniu.

Rusza platforma crowdfundingowa od SkyCash

Ostatnio sam SkyCash skorzystał z crowdfundingu i pozyskał w ten sposób 2,9 mln złotych. Emisja akcji była skierowana do klientów fintechu, którzy w sumie złożyli ponad 6. tys. zapisów. Środki z emisji zostaną wykorzystane na przygotowanie nowej aplikacji SkyCash, rozwój usług i zespołu oraz projekty w obszarze smart city.

– Obecnie pozyskujemy nowych emitentów, których oferty będą udostępnione na platformie SkyAnts. Na stronie skyants.pl mogą zapisywać się także inwestorzy, którzy chcą jako pierwsi otrzymywać informacje o nowych projektach. Z oferty platformy SkyAnts skorzystać mogą zarówno istniejące firmy, jak i projekty na początkowym stadium rozwoju – wyjaśnia Jarosław Mazek, prezes SkyCash.

SkyCash dzięki rozległej ofercie, dużej bazie użytkowników (ponad 3 mln) i nowoczesnej platformie, chce stać się miejscem pierwszego wyboru dla emitentów chcących pozyskać kapitał w formie crowdfundingu. Oferta SkyAnts obejmuje także współpracę z partnerami w zakresie prowadzenia rejestru akcjonariuszy, doradztwa prawnego oraz transakcyjnego, czy emisji obligacji.

Rynek crowdfundingu ma przed sobą olbrzymie perspektywy. Obecne przepisy pozwalają pozyskać firmom do 1 mln euro kapitału w ciągu 12 miesięcy, natomiast w listopadzie 2021 roku wchodzą w życie nowe przepisy, na bazie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, które zwiększają ten limit docelowo do 5 mln euro.