Spółka SkyCash Poland S.A. rozpoczęła 18 stycznia 2021 roku emisję akcji w formie crowdfundingu udziałowego. Spółka chce pozyskać do 4,2 mln złotych na stworzenie nowej platformy, rozwój portfela usług, w tym na rynkach zagranicznych oraz projekty w obszarze smart city.

Crowdfunding na specjalnym systemie przygotowanym przez spółkę

W ręce inwestorów trafi nawet 2.100.000 nowych akcji. Zapisywać się na akcje można do 29 marca 2021 r. lub do osiągnięcia celu emisji. Emisja prowadzona jest wyłącznie w aplikacji SkyCash, w systemie przygotowanym przez spółkę.

SkyCash dołącza do grona firm, które korzystają z crowdfundingu udziałowego w pozyskaniu środków na rozwój. Spółka zbudowała w tym celu system, który w całości obsługuje proces zapisywania się na akcje, ich opłacanie oraz podpisywanie dokumentów z wykorzystaniem ePUAP.

– Crowdfunding jest atrakcyjnym źródłem pozyskiwania kapitału na rozwój. Z jednej strony można relatywnie szybko zdobyć środki, bez nadmiernej biurokracji, z drugiej strony pozwala docenić społeczność użytkowników – wyjaśnia Jarosław Mazek, prezes zarządu SkyCash Poland S.A.

SkyCash chce się rozwijać

Spółka chce zaoferować użytkownikom funkcje, które sprawią, że korzystanie ze SkyCash będzie łatwiejsze, szybsze i jeszcze bardziej intuicyjne. Kolejnym celem jest rozwój usług – SkyCash wierzy, że w obszarze transportu, rozrywki i płatności jest jeszcze wiele możliwości do rozwoju, nawet bez wyciągania telefonu z kieszeni. Brzmi to jak zapowiedź wprowadzenia funkcji, która umożliw bezdotykowy zakup biletu do komunikacji miejskiej, gdy aplikacja działa w tle.

– Chcemy zaoferować użytkownikom aplikacji SkyCash, których zarejestrowanych jest ponad 3 miliony, najnowsze rozwiązania technologiczne oraz dodać nowe usługi. Z szybszego rozwoju skorzystają także nasi partnerzy, w tym miasta, otrzymując nowe narzędzia pozwalające taniej i szybciej dostarczać usługi dla mieszkańców – dodaje prezes SkyCash.

Od płatności P2P do Smart City

SkyCash jest jednym z pionierów usług mobilnych na polskim rynku. Fintech powstał w 2008 roku i początkowo zasłynął z wprowadzenia możliwości transferu pieniędzy z telefonu na telefon w czasie rzeczywistym, a następnie z kolejnych rozwiązań związanych z płatnościami mobilnymi.

SkyCash jest wieloletnim liderem w branży płatności mobilnych z ponad 80% udziałem w rynku płatności za parkingi za pomocą smartfonu i ponad 50% udziałem w rynku płatności za bilety miejskie. Partnerami spółki są m.in. MasterCard, VISA, PKP IC, PLL LOT czy Euronet Polska. Właścicielami firmy od momentu jej założenia są polskie fundusze inwestycyjne. SkyCash jako krajowa instytucja płatnicza pozostaje pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (zezwolenie numer IP41/17).

Spółka SkyCash Poland S.A. stworzyła ekosystem pozwalający na integrację transportu miejskiego (autobusy, tramwaje, metro, taksówki, kolej podmiejska) oraz międzymiastowego transportu kolejowego i autobusowego. SkyCash współpracuje ze wszystkimi przewoźnikami kolejowymi, w tym m.in.: PKP Intercity, PolRegio czy Kolejami Mazowieckimi oraz operatorami transportu autobusowego. Z usług SkyCash korzystają największe polskie miasta, wśród nich znajdują się: Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Poznań, czy Szczecin. Aplikacja posiada dziś ponad 3 mln zarejestrowanych użytkowników.

– Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie oraz nowe technologie, które projektujemy, do wejścia na rynki zagraniczne. – zaznacza Jarosław Mazek.

Oprócz płatności za parking oraz bilety komunikacji miejskiej i transportu międzymiastowego, SkyCash wdrożył również płatności automatyczne na Autostradzie A1 Gdańsk- Toruń oraz na odcinku A4 Katowice-Kraków, działające w oparciu o system videotollingu. Spółka rozwija także usługi, dzięki którym z dowolnego miejsca można np. wykupić ubezpieczenie OC/AC, osobiste lub nieruchomości, opłacić rachunki czy też kupić bilet do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Taniej dla aktywnych użytkowników

Cena akcji wynosi 2,50 zł. Dla aktywnych użytkowników aplikacji SkyCash przewidziane są natomiast specjalne ceny, wynoszące 2,25 zł lub nawet 2,00 zł – w zależności od aktywności użytkownika w aplikacji. Dedykowana cena zostanie automatycznie naliczona po wyborze liczby akcji, które użytkownik chce kupić.

Gdzie i jak kupić akcje?

Wszyscy zainteresowani zakupem akcji, mogą to zrobić bezpośrednio w aplikacji SkyCash. Akcje mogą kupić obecni oraz nowi użytkownicy aplikacji. W przypadku braku konta – należy pobrać aplikację z zaufanego sklepu oraz zarejestrować się w kilku prostych krokach. Dla osób chcących zainwestować środki w spółkę, powstała także dedykowana strona akcje.skycash.com, na której znajdują się wszystkie wymagane dokumenty i informacje dotyczące emisji.

/Fintek.pl/Informacja zewnętrzna