Eobuwie.pl to jeden z najdynamiczniej rosnących projektów e-commercowych – to lider sprzedaży obuwia i akcesoriów online w Europie Środkowo-Wschodniej. W sumie spółka oferuje ponad 170 tys. produktów od 580 marek.

Długoterminowym celem eobuwie.pl jest wzmacnianie pozycji europejskiego lidera e-commerce w segmencie obuwia i odzieży. Partnerstwo z SoftBankiem wesprze plany spółki dotyczące dalszej ekspansji na nowych rynkach, uruchomienia nowoczesnych centrów logistycznych poza granicami Polski czy rozwoju nowych usług, takich jak marketplace. Inwestycja w eobuwie.pl potwierdza jego silną pozycję na rynku e-commerce i potencjał do przyszłych wzrostów.

Softbank inwestuje w Eobuwie.pl

SoftBank, zgodnie z warunkami podpisanej umowy z Grupą CCC, zainwestuje w eobuwie.pl poprzez objęcie obligacji zamiennych. Zostaną one skonwertowane na akcje eobuwie.pl w momencie lub przed debiutem giełdowym spółki, co jest planowane w perspektywie 12-24 miesięcy. W ramach nawiązanej współpracy do Rady Nadzorczej eobuwie.pl dołączy Karol Niewiadomski, Dyrektor Inwestycyjny w SoftBank Investment Advisers.

Transakcja zapewni właściwy poziom finansowania biznesplanu eobuwie.pl, pozwalającego na przyśpieszenie ekspansji i wzmocnienie fundamentów spółki. Jednocześnie konkluduje to komunikowany wcześniej proces przebudowy oraz wzmocnienia struktury własnościowej eobuwie.pl, poprzedzający przeprowadzenie IPO spółki.

Na dzień publikacji niniejszego komunikatu prasowego, SoftBank Group Corp. wniosła kapitał, aby umożliwić SoftBank Vision Fund 2 („SVF 2″) dokonanie inwestycji w określone spółki portfelowe. Informacje zawarte w niniejszym komunikacie są podawane wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowią oferty sprzedaży ani zaproszenia do złożenia oferty nabycia udziałów komandytariusza w jakimkolwiek funduszu, w tym SVF 2. SVF 2 nie miał jeszcze zamknięcia z zewnętrznymi inwestorami, a wszyscy potencjalni zewnętrzni inwestorzy otrzymają dodatkowe informacje dotyczące inwestycji SVF 2 przed zamknięciem.

/LP