Fintech Ventures specjalizuje się w nabywaniu, a następnie rozwijaniu firm z sektora technologii i finansów. W swoim portfelu ma m.in. szwedzkie rozwiązanie dot. usług płatniczych PaSS, Intelligent Gaming Solutions S.A. (IGS) oraz znany w Polsce – kiedyś przede wszystkim z oferty dla emigrantów z Ukrainy – SPOKO.app – czytamy w komunikacie.

Fintech SPOKO ma już prawie 320 tys. użytkowników

Obecnie za pomocą SPOKO.app przelewy można nadawać już z 32 do 45 krajów, w tym do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Nigerii, Pakistanu, Rosji, Tadżykistanu, Turcji, Turkmenistanu, Ukrainy i Uzbekistanu. Do końca ubiegłego roku SPOKO.app posiadało 317 763 aktywnych klientów.

– Aby w pełni zrozumieć skalę obecnego wzrostu, dobrze zobaczyć go w pewnym kontekście. W listopadzie 2020 roku z naszej aplikacji korzystało ponad 253 tys. użytkowników. Obecne tempo ekspansji na wielu rynkach ogromnie nas cieszy – tłumaczy Evgeny Chamtonau, prezes SPOKO.app.

– To nie koniec. Celem naszej spółki SPOKO.app do końca tego roku jest zwiększenie liczby obsługiwanych klientów do minimum 600 tys., a do końca 2023 roku do 2 milionów, głównie dzięki dalszej ekspansji na światowych rynkach przekazów pieniężnych – mówi Ivan Hamanov z Fintech Ventures.

Szczegóły przedstawia w strategii rozwoju Spółki na lata 2021-2023, wspominając m.in. o możliwościach rozwoju SPOKO.app w Wielkiej Brytanii, gdzie fintech skoncentruje się na transferach pieniędzy na rynki o dużych wolumenach, takie jak Nigeria i Indie.