– Wkrótce łatwiej zlecisz przelew do 500 zł w serwisie transakcyjnym. Po zmianie przelewy będziesz zatwierdzać, nie będziemy wymagać dodatkowej akceptacji (autoryzacji) SMS-em lub mobilną autoryzacją. W każdej chwili będziesz mógł włączyć i wyłączyć autoryzację tych przelewów – czytamy w komunikacie. Na razie nie wiadomo kiedy ta usługa zostanie udostępniona.

Zmiany w regulaminie mBanku

Co jeszcze zmienia nowy regulamin mBanku? Do 1 tys. zł zwiększona zostanie maksymalna kwota przelewu na numer telefonu BLIK. Zmiana nie dotyczy przelewów w ramach prośby o przelew BLIK – w tym przypadku maksymalna suma to nadal 500 zł. Dodatkowo niebawem w apce mBanku będzie także możliwość zaktualizowania swojego nazwiska i numeru telefonu.

Od 20 stycznia 2021 roku klient nie będzie mógł złożyć wniosku o usługę  „Spłaty na raty” dla karty kredytowej, której oprocentowanie zależy od wysokości stopy lombardowej. Z kolei od 1 lutego 2021 r. jeśli użytkownik ma mniej niż 18 lat, nie wykona transakcji kartą związaną z grą hazardową (np. nie kupi kuponu w loterii) – wyjaśnia mBank w komunikacie.

Wcześniej mBank udostępnił między innymi usługę mojeID do zdalnej weryfikacji tożsamości. Użytkownicy mojeID mogą potwierdzać swoją tożsamość wśród grona usługodawców z różnych branż – ubezpieczeniowej, ochrony zdrowia, finansowej, energetycznej czy rozrywkowej.

/RT