Partner serwisu Visa dla biznesu

Ten startup fintech pomoże sprawdzić komu wynajmujesz mieszkanie

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 14 lipca 2020, 14:11 Aktualizacja: 14 lipca 2020, 14:12

Startupy fintech mają niezwykłą zdolność do wynajdowania nisz i oferowania produktów, które mogą przydać się konkretnej grupie odbiorców. Taki właśnie chce być Simpl.rent oferujący platformę weryfikującą tożsamość i rzetelność płatniczą potencjalnych najemców. Rozwiązanie to może przydać się właścicielom mieszkań na wynajem.

simpl.rent_mobile_photo

Kryzys wpływa na spadek cen wynajmu, ale też pogorszenie sytuacji ekonomicznej potencjalnych najemców. Sprawdzenie rzetelności płatniczej najemcy przed podpisaniem umowy może uchronić przed późniejszymi poważnymi problemami i stratami.

Sprawdź najemcę przed podpisaniem umowy

Simpl.rent to polsko-brytyjski startup, który stworzył platformę weryfikującą tożsamość oraz historię i wiarygodność finansową potencjalnych najemców przed podpisaniem umowy. Rozwiązanie skierowane jest także do użytkowników indywidualnych.

Dzięki temu właściciel nieruchomości może upewnić się czy potencjalny najemca jest tym za kogo się podaje oraz – w najprostszym ujęciu – czy stać go na wynajem nieruchomości. Fintech weryfikuje klienta w bazach informacji gospodarczych i wystawia rekomendacje. Nie jest potrzebne nawet bezpośrednie spotkanie, bo cały proces odbywa się online.

Przedstawiciele startupu pomysł zaczerpnęli z rozwiązań, które funkcjonują już w Wielkiej Brytanii. Spotkało się ono z zainteresowaniem dużych graczy na rynku nieruchomości – Simpl.rent poinformował, że ich platformę niebawem wdroży Mzuri, które zarządza ok. 6000 mieszkaniami.

/LP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

sprawdz-komu-wynajmujesz-mieszkanie