Koleje Mazowieckie to drugi przewoźnik, który w ostatnim czasie nawiązał współpracę z mPay. Spółka każdego dnia uruchamia średnio 800 pociągów, którymi podróżuje prawie 170 tys. pasażerów. Korzystając z mPay mogą oni kupować bilety znajdujące się w ofercie Kolei Mazowieckich: jednorazowe, strefowe czasowe, sieciowe dobowe oraz trzydniowe.

Wspólny Bilet Samorządowy

Dużym udogodnieniem dla osób korzystających z aplikacji mPay jest szybki dostęp do Wspólnego Biletu Samorządowego. Jego posiadacze są uprawnieni do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych: Arriva, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Warszawską Kolej Dojazdową.
Bilet jest ważny przez 24 godziny i pozwala podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw.

– Poszerzenie opcji związanej z zakupem biletu za pośrednictwem mPay podyktowane jest właśnie chęcią zaspokojenia tych oczekiwań – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Usługa zakupu biletów kolejowych jest dostępna dla użytkowników aplikacji mPay w wersjach na telefony z systemami Android oraz iOS. Do zrealizowania zakupu konieczne jest posiadanie aktywnego połączenia z Internetem. Nie jest ono natomiast potrzebne do wyświetlania zakupionych biletów i okazywania ich do kontroli.

Komfort pasażerów

Aplikacja daje pasażerom dostęp do wielu przydatnych informacji jak czas podróży, długość trasy czy liczba i miejsca przesiadek. W łatwy sposób można też sprawdzić okres ważności biletu oraz stacje, w których obrębie jest on honorowany.

Za bilety pasażerowie mogą płacić środkami z elektronicznej portmonetki lub przy użyciu podłączonej do mPay karty płatniczej. Aplikacja została również wyposażona w wygodną funkcję zwrotu lub wymiany zakupionego biletu, z której podróżni mogą korzystać w razie zmiany planów wyjazdowych.

Na marginesie warto wspomnieć o biletach do Warszawskiego ZOO, które także można kupować z poziomu apki mPay. W ofercie dostępne są bilety bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.