– Będąc start-upem z obszaru live streamingu upatrujemy szansę w tym, że coraz więcej rzeczy dzieje się za pomocą transmisji online. Dla mnie był to też trochę powrót do korzeni ponieważ kiedyś streamowałam, ale wtedy nadawałam gry a nie pitchowałam swój pomysł na biznes! Widziałam, że jury zrozumiało nasze rozwiązanie, pojawiły się bardzo konkretne pytania o trakcję, strategie pozyskiwania streamerów czy konkretną wartość jaką mogą mieć z inStreamly organizacje e-sportowe – mówi Wiktora Wójcik, współzałożycielka inStreamly, prezentująca firmę podczas konkursu.

W 2019 roku konkurs Pitch to London wygrał fintech Symmetrical, który ostatnio pozyskał 25 mln złotych dofinansowania.

InStreamly z pierwszym miejscem w konkursie Pitch to London 2020

W tym roku, z powodu globalnej pandemii, zarówno konferencja, jak i konkurs odbyły się w pełni online.

Nagrodą jest pakiet usług prawnych o wartości 2,5 tys. funtów od kancelarii prawnej Kondracki Celej. Specjalne wyróżnienie od Department for International Trade otrzymał poznański startup Aether Biomedical, zaprezentowany przez Dhruv Agrawala. Oba zwycięskie startupy w nagrodę zaproszone zostały na wyjazd do Londynu i szereg spotkań biznesowych z inwestorami potencjalnie zainteresowanymi ich produktami.

– Stawiamy teraz na rozwój na nowe rynki, nie tylko na obszarze CEE. Jednocześnie szukamy kolejnych sposobów rozwoju platformy. Z jednej strony szukamy kolejnych sposobów na współpracę marek ze streamerami, a z drugiej funkcji, które pomogą streamerom rozwijać siebie i swój kanał. Rozwijamy się szybko, dlatego już teraz myślimy o kolejnej rundzie finansowania, która przyśpieszy nasz wzrost. – podsumowuje Wójcik.

Pozostałe strart-upy biorące udział w Pitch To London 2020:

  • GGPredict – panel do analizy meczów, nie tylko tych realnych. Platforma analityczno – statystyczna GGPredict.io właśnie trafiła w wersji beta w ręce graczy, głównym produktem jest Wirtualny trener, analizujący postępy graczy i pomagający im osiągać coraz lepsze rezultaty.
  • Solhotair – startup pracujący nad wysokowydajnym solarnym panelem grzewczym opartym na autorskiej technologii. Panele umożliwiają wytwarzanie ciepła w drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną.
  • TakeTask – reprezentuje nowy trend, nazywany ekonomią współpracy. Polega on na wykorzystywaniu ludzkich zasobów, takich jak np. wolny czas i telefon, do zarabiania pieniędzy, poprzez wykonywanie prostych zadań.
  • Comixify – oprogramowania zmieniającego zdjęcia i filmy w komiksy.
  • Aether Biomedical – startup wprowadzający na rynek swój pierwszy produkt: wielofunkcyjną protezę bioniczną dłoni 'Zeus’, przeznaczoną dla osób po amputacji kończyny górnej.

Start-upy oceniało jury w składzie:

  • Rafał Celej, założyciel i partner zarządzający butikowej kancelarii Kondracki & Celej, specjalizującej się w doradztwie w branży technologicznej startupowej. Główny partner konkursu.
  • Chris Church, wiceprezes Kreos Capital wspierający komplementariuszy i dyrektorów w ocenie potencjalnych transakcji i przeprowadzaniu analiz inwestycyjnych.
  • Magda Lukaszewicz, która w Balderton koncentruje się przede wszystkim na działalności inwestycyjnej w start-upy z krajów nordyckich i regionu CEE.
  • Gary Stewart, prezes i współzałożyciel The Nest, aplikacji mobilnej, którą można nazwać Masterclass dla inwestorów. Przedsiębiorca, prawnik, inwestor, profesor przedsiębiorczości.
  • Edward Reid, członek zespołu Reise w PWC, wspierającego szybko rozwijające się firmy technologiczne na wczesnym etapie gdy chcą zwiększyć skalę działalności.