Mindgram to platforma online i aplikacja działająca w modelu subskrypcyjnym. Umożliwia opiekę specjalistów – psychologów oraz trenerów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego. Skierowana jest do pracowników firm i ich rodzin. Teraz startup, założony w lutym 2021 r. przez znaną psycholożkę Małgorzatę Ohme oraz Jakuba Zielińskiego i Adama Plonę, pozyskał 8,5 miliona złotych.

Mindgram pozyskuje 8,5 mln złotych od inwestorów

W rundzie pre-seed wsparły go fundusze Pamoja Capital z Kanady oraz Market One Capital, znany z inwestycji m.in. w Booksy, Brainly, Packhelp, Jutro Medical, czy aplikację do zamawiania zakupów Jokr. Środki przeznaczone zostaną na uruchomienie platformy i zbudowanie pozycji lidera w Polsce, a także dynamiczną ekspansję na rynkach zagranicznych – czytamy w komunikacie.

Pomoc psychologiczną dla pracowników, za pośrednictwem podobnych platform, na świecie udostępniają technologiczni giganci, jak Google, Facebook, Uber, Twitter czy eBay, a także tradycyjne firmy, m.in. Domino’s, Sephora, Pixars. Mindgram prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy dotyczące implementacji rozwiązania w firmach. Wśród firm, które wdrożą rozwiązanie jako pierwsze, są: UPC Polska, Wakacje.pl, Packhelp, TUiR UNUM, Whites, 7N, 180heartbeats.

– W pierwszej kolejności planujemy uruchomienie platformy w Polsce oraz tych krajach Europy, gdzie dostęp do opieki psychologicznej jest najbardziej ograniczony lub trudno dostępny. W Polsce, według Eurostat, mamy zaledwie 9 psychologów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Niewiele lepiej jest w Hiszpanii, a sytuację dodatkowo pogłębia pandemia – mówi współzałożycielka Mindgram, psycholożka Małgorzata Ohme.

Jak działa Mindgram?

Mindgram to platforma wsparcia psychologicznego, działająca w modelu subskrypcyjnym. Jest opłacana przez pracodawcę. Każdy pracownik firmy, która skorzysta z platformy Mindgram, otrzymuje indywidualną opiekę psychologiczną według specjalnie przygotowanej metodologii opartej na dostępnej wiedzy medycznej i badaniach klinicznych.

W ramach miesięcznego abonamentu ma do wyboru dziesiątki warsztatów grupowych, prowadzonych przez terapeutów, trenerów i coachów. Dodatkowo także pakiety mindfulness, treningi relaksacyjne, medytacje i programy terapeutyczne. Mindgram oferuje również bezpłatny dostęp dla innych członków rodziny.