Rundę inwestycyjną przeprowadził fundusz Tera Ventures, do którego dołączyli Iron Wolf Capital, Truesight Ventures, Atomico Angel Program, Startup Wise Guys, a także szereg aniołów biznesu.Firma wyznaczyła kluczowe osoby do działania na polskim rynku i planuje podwoić cały zespół w najbliższym czasie.

Startup Rendin – pozyskane środki na wejście na polski rynek

Rendin.pl to platforma, która zabezpiecza najemców jak i wynajmujących mieszkania w okresie średnio i długoterminowym. Od najemcy nie jest wymagana kaucja przy podpisywaniu umowy, a z drugiej strony wynajmujący otrzymuje 100 razy większą ochronę, która obejmuje takie ryzyka jak brak płatności za najem czy szkody wyrządzone przez lokatorów. Rendin zapewnia również automatyczną weryfikację potencjalnych najemców i w razie potrzeby pomoc prawną. Startup pobiera miesięczną opłatę zależną od wysokości kosztów najmu. Może ona być opłacana przez najemcę jak i wynajmującego. – czytamy w komunikacie.

Pozyskane środki startup Rendin częściowo wykorzysta aby rozszerzyć swoją działalność na Polskę, rynek szacowany na około 2.5 mln wynajmowanych mieszkań. Obecnie jest w trakcie wypracowywania wspólnego modelu biznesowego z lokalnym towarzystwem ubezpieczeniowym i największym portalem nieruchomościowym w Polsce. Country managerem Rendin nad Wisłą został Andrzej Krzysztofowicz.

– Mimo że Rendin rozpoczął działalność tuż przed uderzeniem pandemii Covid-19, udało nam się osiągnąć nasze cele rozwojowe. Kryzys wywarł duży wpływ na rynek nieruchomości krótkoterminowych ze względu na spadek turystyki, ale nie zmienił dynamiki długoterminowego wynajmu – mówi Alain Aun, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Rendin.