– Szukamy młodych, ambitnych ludzi, którym w głowie kiełkuje pomysł na własny biznes. Co ciekawe, na etapie zgłoszeń nie oczekujemy niczego poza nim! Naszą misją, którą konsekwentnie realizujemy od wielu lat, jest wspieranie przedsiębiorczości wśród Polaków w każdym wieku, także tym bardzo młodym – mówi Agata Dzierba z Akademii Umiejętności Eurocash.

Wystarczy tylko pomysł

– Wychodzimy z założenia, że liczą się chęci i kreatywność, dlatego każdy uczeń lub student, który chce założyć własną firmę, może zacząć swoją przygodę z biznesem właśnie od startu w naszym konkursie. Dzięki temu, zanim przystąpi do wcielania swojego planu w życie, zostanie wyposażony w praktyczną wiedzę i umiejętności – dodaje.

Walka o nagrody w konkursie będzie się toczyć w kategoriach odzwierciedlających 5 cech, które powinien w sobie rozwijać przedsiębiorca. To odwaga biznesowa, motywacja do rozwoju, innowacyjność, wytrwałość w działaniu oraz odpowiedzialność za innych. Uczestnicy będą mogli nad nimi pracować w toku merytorycznych warsztatów i programu mentoringowego. Nauczą się m.in. tworzyć biznesplany, przekonująco prezentować swoje pomysły przed potencjalnymi inwestorami oraz planować działania z zakresu marketingu i sprzedaży.

– Takie warsztaty to ogromna wartość dla uczestników. Wyposażamy ich w ogromną wiedzę na temat rozwijania swojego biznesu i zestaw wielu praktycznych umiejętności, które umożliwią im sprawne poruszanie się w środowisku biznesowym. Nagrody finansowe to z kolei świetna zachęta i motywacja, by dać z siebie wszystko już od samego początku. Obserwuję losy młodych przedsiębiorców i te kilka tysięcy złotych na start robi ogromną różnicę – komentuje Michał Misztal ze Startup Academy, odpowiedzialnej za wdrożenie i szkolenie przyszłych przedsiębiorców.

Nawet do 30 tys. PLN dla pojedynczego pomysłu

15 zespołów, które pomyślnie przejdzie przez etap szkoleniowy, zaprezentuje swoje pomysły przed jury na Demo Day. To właśnie wśród finalistów zostanie rozdane 10 nagród głównych – po jednej w każdej z pięciu kategorii, osobno w obu grupach wiekowych. Każda nagroda, przyznawana w oparciu o ocenę jury i mentora, to aż 5 000 PLN.

Dodatkowo uczestnik, którego pomysł zbierze najwięcej reakcji w mediach społecznościowych, wygra nagrodę publiczności o tej samej wartości.

W tym roku wszyscy uczestnicy (niezależnie od grupy wiekowej czy kategorii) mają szansę na zdobycie nagrody specjalnej, w wysokości aż 20 000 zł, przyznawanej przez prezesa Grupy Eurocash – Luisa Amarala. Może ona trafić do najciekawszego pomysłu biznesowego, który wyraźnie odznaczy się na tle innych. Dodatkowo, jeżeli koncept będzie wpisywał się w obszary działalności Grupy, ma szansę na wdrożenie w ramach firmy i dodatkowe dofinansowanie.

Podsumowując, pojedynczy pomysł zgłoszony do konkursu ma szansę na wygranie nawet 30 000 zł i implementację w ramach Grupy Eurocash. Tegoroczna pula nagród to w sumie 75 000 zł.

Na konkurs można zarejestrować się na herosi.akademiaeurocash.com.pl.