Adyen, platforma technologii finansowych, wraz z SumUp, spółką działającą w dziedzinie technologii finansowych dla małych przedsiębiorstw, połączyły siły w ramach strategicznego partnerstwa. Firmy będą oferować lepszą obsługę płatności i przyspieszone rozliczenia dla milionów małych firm na całym świecie – czytamy w komunikacie.

Szybsze rozliczenia i wypłaty w ciągu kilku minut

Dzięki nawiązanej współpracy SumUp będzie mógł rozwinąć swoją dotychczasową ofertę niemal natychmiastowych rozliczeń oferując je małym i mikro firmom handlowym w strefie Euro i Wielkiej Brytanii.

W ramach współpracy z Adyen SumUp zapewni klientom dostęp do rozliczeń tego samego dnia, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. Oznacza to, że MŚP otrzymają środki w ciągu kilku minut, a nie kilku dni po sprzedaży. Rozwiązanie zapewni małym przedsiębiorstwom szybszy dostęp do funduszy, zmniejszając zapotrzebowanie na duże rezerwy kapitału obrotowego i zaspokajając krytyczne potrzeby w zakresie przepływów pieniężnych.

Aż 79 proc. użytkowników platform dla MŚP przywiązuje dużą wagę do szybszego dostępu do środków i wyraża zapotrzebowanie na wypłaty tego samego dnia (źródło: Adyen/BCG – Embedded Finance Report: How platforms are revolutionizing SMB banking, 2022).

Platforma Adyen integruje usługi płatnicze, usprawnia rozliczenia, raportowanie i wypłaty w czasie rzeczywistym, skracając czas transferu i zwiększając elastyczność finansową. SumUp oferuje platformę narzędzi biznesowych i usług finansowych dla MŚP. W ofercie jest pakiet produktów zawierający usługi osobiste i zdalne, terminale płatnicze i kasy w punktach sprzedaży, bezpłatne konto i kartę firmową, hosting sklepu internetowego i narzędzia do fakturowania.