SwipBox w Danii już od dwóch lat implementuje projekt Nearboks, czyli „skrytek po sąsiedzku”. Zewnętrzne automaty Infinity są bezdotykowe i obsługiwane za pomocą dedykowanej aplikacji. Ponadto, nie wymagają podłączenia do prądu oraz są łatwe w konfiguracji. Urządzenia są otwarte 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu i zlokalizowane w bezpośredniej okolicy miejsca zamieszkania użytkowników. Z rozwiązania korzysta kilku dostawców logistycznych w ramach agnostycznej sieci, otwartej dla każdej firmy kurierskiej.

SwipBox udostępnia zwroty w automatach Infinity

Rynek e-commerce skorzystał na wybuchu pandemii, ponieważ zakupy w głównej mierze przeniosły się do Internetu. Wzrosło tym samym zapotrzebowanie na bezpieczne przesyłki za pomocą automatów paczkowych. Wzrost transakcji online wymaga jednak równocześnie większej elastyczności w zakresie realizacji zwrotów.

Oprogramowanie obsługujące zwroty w automatach SwipBox Infinity zostało zaprojektowane w taki sposób, aby całość była realizowana wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy zarejestrować swoją paczkę za jej pośrednictwem i zanieść do najbliższej skrytki.

– Zawsze szukamy nowych rozwiązań i sposobów na wyprzedzenie potrzeb oraz wymagań rynku. Wprowadzenie kolejnych innowacyjnych narzędzi przy współpracy z Bring to dla nas ekscytująca wiadomość. Umożliwiając bezpieczną realizację zwrotów, zapewniamy jeszcze większą wygodę oraz komfort użytkownikom końcowym – stwierdził Jens Rom, CEO SwipBox.

Zastosowana technologia umożliwia instalację automatów SwipBox Infinity w dowolnym miejscu. Poza Danią, urządzenia są obecnie również dostępne w Szwecji, Norwegii i Belgii.