25 października w siedzibie Google w Londynie odbyła się konferencja promująca polskie innowacje i technologie – Polish Tech Day. Jej nieodłączną częścią jest konkurs Pitch to London, w którym udział wzięły obiecujące polskie start-upy.

Głównym celem konkursu jest przedstawienie najlepszych start-upów z Polski (wybranych we współpracy z partnerami konkursu takimi jak ABSL, Infoshare czy TDJ Pitango) brytyjskiej publiczności oraz inwestorom – oceniającym konkurs w Jury oraz biorących udział w Polish Tech Day.

Fintech wygrał ze sztuczna inteligencją

W tegorocznej edycji Pitch to London do rywalizacji przystąpiło 6 start-upów z Polski:

  • Smabbler– projekt oparty na sztucznej inteligencji z językowymi zdolnościami poznawczymi do zaawansowanej automatyzacji procesów z danymi tekstowymi.
  • Symmetrical– platforma do udzielania prostego i wygodnego finansowania, kojarząca potrzebujących kapitału z oferującymi go instytucjami finansowymi.
  • LESS industries– zestaw produktów wykorzystujących technologie Internetu Rzeczy do poprawy efektywności procesów rolniczych i przemysłowych poprzez inteligentne monitorowanie.
  • AI– sterowane głosem oprogramowanie „smart home”.
  • ai– wirtualny asystent wspierający przedstawicieli handlowych B2B.
  • Callpage– system pozwalający na analizę zachowań osób odwiedzających stronę internetową i umożliwiający nawiązanie bezpośredniego kontaktu w 28 sekund.

Zwycięzcą został fintech Symmetrical.ai to startup funkcjonujący w modelu fintech-as-a-service. Prowadzi platformę do udzielania prostego i wygodnego finansowania, kojarzącą potrzebujących kapitału z oferującymi go instytucjami finansowymi. Za Symmetrical stoją jego twórcy: Daniel Wartołowski i Piotr Smoleń, który prezentował start-up w Londynie.

– Staramy się nie tylko dać naszym start-upom możliwość prezentacji ale również ułatwić nawiązanie kontaktów biznesowych z funduszami VC operującymi w londyńskim City. Wyselekcjonowane firmy zaczynaja właśnie ekspansję na rynki zagraniczne i udział w Pitch To London daje im platformę dla wejścia na rynek międzynarodowy i zebrania funduszy – powiedziała Aleksandra Pędraszewska z Fundacji PLUGin, organizatora Polish Tech Day.