Partner serwisu Visa dla biznesu

Tadeusz Kościński nowym ministrem finansów

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 10 listopada 2019, 22:38 Aktualizacja: 11 listopada 2019, 23:20

Tadeusz Kościński został nowym ministrem finansów. Na tej funkcji zastąpi Jerzego Kwiecińskiego. Kościński od 2015 roku był wiceministrem odpowiedzialnym m.in. za rozwój obrotu bezgotówkowego.

Wspierał fintechy i obrót bezgotówkowy w MPiT. Teraz trafił do Ministerstwa Finansów

Najbardziej „cashlessowy minister finansów” w historii polski ma przed sobą trudne zadanie. Nie tylko musi utrzymać budżet w ryzach, ale też domknąć rozpoczęte projekty związane m.in. z e-paragonem. Pozostaje także kwestia kas fiskalnych w formie oprogramowania, które w największym skrócie wywołują rynkowy niesmak. Poniekąd słusznie.

Minister finansów, który zna się na fintechach

Kościński to chyba pierwszy minister finansów, którego można z pełną odpowiedzialnością nazwać ekspertem fintech. Nowy minister finansów był odpowiedzialny m.in. za projekt Cashless Poland, mocno zaangażowany w kwestie obrotu bezgotówkowego i programy terminalizacji urzędów, czyli umożliwienia dokonywania płatności za usługi publiczne kartami i innymi nowoczesnymi metodami płatniczymi. 

W 2018 roku podczas VI Cashless Congres Tadeusz Kościnski otrzymał nagrodę eDukata w kategorii „osobowość roku świata bezgotówkowego” – jest on jednym z ojców sukcesu programu Polska Bezgotówkowa.

Nowy minister finansów wydaje się nie tyle co wrogiem gotówki, ale kosztów, które wywołuje. Czy fani gotówki, w tym osoby głęboko przekonane, że jest ona atrybutem wolności gospodarczej mają się czego obawiać, a popularyzacja obrotu bezgotówkowego to tajemna strategia, której celem jest odebranie obywatelom resztek autonomii ekonomicznej, mają się czego obawiać? 

Spokojnie, gotówka jeszcze długo nie przejdzie na emeryturę.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

tadeusz-koscinski-nowym-ministrem-finansow