Na pierwotny termin wdrożenia wskazywano 13 grudnia, ale uległ on przesunięciu o 1 dzień – dowiedział się Fintek.pl.

Alior Bank zapowiedział odświeżenie bankowości mobilnej i internetowej, która obejmuje m.in. nadanie nowych nazw. Bankowość elektroniczna będzie nazywać się Alior Online, a bankowość mobilna – Alior Mobile. W nowym widoku ekranu bankowości internetowej zostanie on podzielony na dwie części: “Mój portfel” oraz “Historia”, co umożliwi klientom dostęp do podglądu ostatnich transakcji.

Nowy "Mój portfel" w Alior Online Nowy „Mój portfel” w Alior Online.

Mój portfel w Alior Online

W zakładce “Mój portfel” kafelki produktów zostaną zmniejszone, co pozwoli na zmieszczenie większej liczby informacji na ekranie. Pojawią się też nowe opcje – po aktualizacji systemu, oprócz salda dostępnego użytkownikom wyświetli się również saldo księgowe. Bank zostawi doceniane przez użytkowników elementy pulpitu. Nadal będzie możliwie kopiowanie numeru konta, szybki dostęp do przelewu, jak również spłata raty pożyczki.

Nowy wygląd BLIKA

W aplikacji mobilnej Alior Mobile odświeżony zostanie wygląd ekranu kodów BLIK oraz przelewów na telefon BLIK. Nowy wygląd pulpitu ma być bardziej czytelny za sprawą jasnych kolorów i wyraźniejszych przycisków. Zmiana nie wpłynie na dostępne w aplikacji funkcjonalności.

Zmodyfikowane zostaną ekrany szablonów, czyli zapisanych przez klientów danych odbiorców przelewów. W miejscu dotychczasowych kafelków pojawi się bardziej kompaktowy widok listy, który umożliwi wyświetlenie pełnej nazwy szablonu bez względu na jej długość.