Tesla Model 3 to przełomowy produkt dla firmy z Palo Alto. Będzie najtańszym pojazdem produkowanym przez Teslę, dzięki czemu stanie się dostępny dla większej grupy klientów. Model 3 ma kosztować około 35 tysięcy USD, czyli w przybliżeniu 134 tysiące złotych. To niedużo w porównaniu do 450 tysięcy złotych, które trzeba zapłacić za Teslę Model X.

Czytaj także: SpaceX wystrzelił trzy rakiety w ciągu dwóch tygodni. Loty na Marsa to nie fikcja

Tesla Model 3 – ekskluzywny pojazd w zasięgu ręki

Elon Musk pokazał pierwszą Teslę Model 3.
Elon Musk planuje

rozpoczęcie dostaw Modelu 3 już 28 lipca. Pierwsze 30 osób otrzyma swoje samochody podczas specjalnej imprezy organizowanej z okazji rozpoczęcia produkcji. W sierpniu Tesla zamierza wyprodukować około 100 egzemplarzy Modelu 3.

Musk chce, aby docelowo (w 2018 roku), w ciągu tygodnia z taśm produkcyjnych Tesli zjeżdżało 10 tysięcy Modeli 3. Początkowo jednak ma ich być „zaledwie” 5 tysięcy.

To i tak bardzo dużo w porównaniu do obecnej (rekordowej) produkcji, która w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2017 roku przyczyniła się do zjechania z taśmy ponad 25 tysięcy aut Tesli. Elon Musk stawia na coraz bardziej intensywną produkcję swoich elektrycznych pojazdów, co przełożyło się na rekordową produkcję w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Tesla wypracowała sobie silną pozycję na rynku motoryzacyjnym, a w pewnym momencie stała się warta więcej od Forda. Teraz jej wartość przewyższa całe General Motors i oscyluje w granicach 58 mld USD. Warto odnotować, że w 2016 roku Tesla sprzedała zaledwie 76 tysięcy aut w porównaniu do 10 mln General Motors.

Pomimo tego, jeżeli Tesla chce konkurować z wielkimi koncernami motoryzacyjnymi, musi produkować więcej samochodów. Coraz więcej producentów stawia na auta elektryczne – na przykład Volvo, które niedawno zapowiedziało, że od 2019 roku ich wszystkie pojazdy będą zasilane napędem elektrycznym. Tesla Model 3 ma być właśnie odpowiedzią na rosnący popyt i podaż na rynku samochodów elektrycznych.