CEO SpaceX potwierdził, że zdjęcie nie jest dziełem grafików i przedstawia faktyczny, w pełni funkcjonalny strój kosmiczny, który jest w stanie wytrzymać ciśnienie dwukrotnie wyższe, niż to panujące w kapsule Dragon podczas lotu.

Czytaj także: Twój ochroniarz dron

Na Marsa w nich nie polecą

Skafandry od SpaceX - na razie nie na Marsa.

Tak, prezentowany skafander nie nadaje się do spacerów kosmicznych, a jego przeznaczeniem jest ochrona astronautów przed utratą przytomności podczas lotu w kapsule Dragon. Strój przeszedł już pierwsze testy, ale czekają go kolejne. Chodzi głównie o sprawdzenie swobody ruchów i mobilności oraz potencjalnego lądowania na oceanie. Wizualnie prezentują się chyba całkiem nieźle?

Czytaj także: SpaceX wystrzelił trzy rakiety w ciągu dwóch tygodni. Loty na Marsa to nie fikcja

Elon Musk obiecał, że w kolejnych dniach podzieli się większą liczbą szczegółów odnośnie skafandra. Czy faktycznie w takich strojach astronauci SpaceX polecą na Marsa? Wątpliwe, ponieważ do lotów na Czerwoną Planetę wciąż nam sporo brakuje.

Dodatkowo skafandry przystosowane do lotu na Marsa będą musiały posiadać dużo więcej funkcjonalności – przede wszystkim być przystosowane do kosmicznych spacerów. Na razie celem SpaceX jest przyszłoroczny lot na orbitę Księżyca. To właśnie wtedy po raz pierwszy zostanie użyty prezentowany skafander.