Do sprzedaży w punktach na lotniskach i dworcach trafiła specjalna oferta starterów Orange sygnowanych logiem fintechu PayUkraine. Fintech ten oferuje szybkie i tanie przelewy online na Ukrainę. Kupując starter klient będzie mógł przez 3 miesiące bezpłatnie realizować transfer środków.

Warunkiem jest dokonanie pierwszej transakcji w okresie od sierpnia do października. By skorzystać z promocji w serwisie PayUkraine po rejestracji w Mój Orange wybrać sekcję Moje Okazje, gdzie można odnaleźć ofertę PayUkraine. W kolejnym kroku użytkownik musi dokonać rejestracji wykorzystując uzyskany numer telefonu z Orange. Maksymalna suma bezpłatnych przelewów to 7500 EUR.

Tak wygląda starter Orange z PayUkraine

Starter Orange z PayUkraine

20 mld zł transferu środków z Polski na Ukrainę

PayUkraine to brytyjski fintech płatniczy współpracujący z największym bankiem na Ukrainie – PrivatBankiem. Firma posiada już ok. 10 tys. klientów, ale faktem jest, że działa od niedawna. Partnerstwo z Orange ma pomóc w budowaniu portfela klientów – warto tutaj zwrócić uwagę, że na opakowaniu starterów Orange znalazło się logo PayUkraine. Fintech oferuje transfer środków w 15 minut (tradycyjny przelew bankowy realizowany jest przez ok. 3 dni robocze) oraz konkurencyjny spread – odbiorca może otrzymać środki zarówno w hrywnie, jak i euro.

W Polsce mieszka ok. 3 mln Ukraińców. Podobnie jak Polacy na Wyspach Brytyjskich, Ukraińcy należą do grupy tych imigrantów, którzy przesyłają morze środków do swojej rodziny w kraju ojczystym. Wedle szacunków jest to ok. 20 mld zł rocznie, do tego 16 mld zł transferowane jest tradycyjnymi kanałami gotówką. 

pożyczki dla obcokrajowców – czy to możliwe? Teraz tak! Sprawdź

Obsługę Ukraińców trudno nazwać niszą. Ich liczba i skala transferu środków dowodzi, że jest to poważny biznes, który nie jest dostatecznie zagospodarowany. Oferta transferów pieniężnych wciąż jest uboga i wbrew pozorom droga. Liderem w tym segmencie pozostaje Western Union.

Niemniej, sektor finansowy w końcu powoli dostrzegł, że „ukraińska nisza” to 3 mln potencjalnych klientów – stąd nikogo już nie powinny dziwić oferty rachunków bankowych dla Ukraińców, jak również fakt, że wiele stron bankowych udostępnia ukraińskie wersje językowe portali transakcyjnych. Na razie jednak za tymi symbolicznymi i ważnymi gestami nie idzie konkretna oferta usług finansowych.