Partner serwisu Visa dla biznesu

Taxify udostępnia w stolicy nową usługę „taxi”

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Fintech
Opublikowano: 18 października 2018, 17:07 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 20:48

Estońska spółka w dniu protestu taksówkarzy w Warszawie wprowadza kolejną nowość w swojej aplikacji na rynku polskim – tym razem klienci zamówią taksówkę. Już od dwóch tygodni aplikacja Taxify jest dostępna również w Łodzi.

Taxify wjeżdża do Bydgoszczy

Właściciele aplikacji do przewozu osób wybrali Warszawę do przetestowania swojej nowej usługi, czyli rozwiązania dedykowanego taksówkarzom.

Ciekawe jest to, że przewoźnik wybrał na wprowadzenie nowej usługi dzień, w którym odbywa się w Warszawie ogólnopolski strajk taksówkarzy związany z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym. Czyżby firma chciała udobruchać kierowców? A może po prostu chce przekonać ich do przejścia na drugą stronę i porzucenia tradycyjnych korporacji taksówkarskich?

Specjalna oferta dla taksówkarzy

Według dewizy biznesowej Markusa Villiga, twórcy aplikacji, transport w miastach ma być komfortowy, szybki i tani. Stąd rozpoczęcie współpracy z taksówkarzami, dzięki temu firma rozszerza swój rynek o pasażerów, którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnych taksówek. Od teraz będą mogli oni zamawiać przejazdy bezpośrednio z aplikacji, korzystając jednocześnie z dodatkowych możliwości, jakie mają taksówkarze, jak chociażby ominięcie korków dzięki poruszaniu się buspasem.

Opłata startowa za przejazd w tej opcji wynosi 6 zł, a za kilometr – 1,70 zł. Kierowcy, pracujący dotychczas w korporacjach taksówkarskich, będą natomiast mogli skorzystać z dodatkowej możliwości zarobku, zwłaszcza że Taxify ma dla nich bardzo atrakcyjną ofertę – do końca roku nie będą oni płacić prowizji za korzystanie z aplikacji.

Historia w pigułce

Przypomnijmy, że to Warszawa była pierwszym miastem w Polsce, w którym aplikacja Taxify zaczęła być dostępna w 2016 roku. Następnie systematycznie wprowadzano nowe rozwiązania, dające pasażerom więcej możliwości dopasowania przejazdu do swoich potrzeb i preferencji.

Od kilku tygodni mieszkańcy stolicy mogą już zamawiać bardziej komfortowe i przestronne samochody dzięki dostępnej opcji komfort, a także – wybierając opcję XL – większe auta, mogące przewieźć do sześciu pasażerów. W ostatnich dniach uruchomiono również możliwość rozliczania się za przejazd gotówką. Kierowcy współpracujący z Taxify posiadają w samochodach kasy fiskalne, dzięki czemu mogą wystawiać paragony za przejazd. Wszystkie te rozwiązania mają wkrótce pojawić się w pozostałych sześciu lokalizacjach w Polsce, w tym m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

taxify-udostepnia-w-stolicy-nowa-usluge-taxi