Partner serwisu Visa dla biznesu

2 miliony złotych dla najlepszych startupów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fundraising
Opublikowano: 18 kwietnia 2019, 13:47 Aktualizacja: 13 maja 2019, 22:09

Dzisiaj odbył się finał konkursu TDJ Pitango Seed Competition, w którym nagrodę główną zgarnęły dwa startupy. Zwyciężyły firmy GGPredict i Syntoil, w efekcie czego otrzymały po 1 mln złotych finansowania i dedykowane pakiety mentoringowe.

W ramach konkursu TDJ Pitango Ventures poszukiwało perełek w fazie seed i pre-seed, z takich branż jak AI/machine learning, FinTech, blockchain, e-sport, quantum computing czy e-health. Ostatecznie jury zdecydowało o przyznaniu dwóch głównych nagród.

Nagrody TDJ Pitango Seed Competition

Czym zajmują się narodzone firmy? GGPredict tworzy rozwiązania analitycznych dla branży e-sportu. Startup zbudował bibliotekę danych o każdym profesjonalnym meczu e-sportowym rozegranym przez zawodników CS:GO. Z kolei Syntoil tworzy instalacje do przyjaznego środowisku przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych na produkty komercyjne.

Oprócz finansowania w postaci 1 mln zł, zwycięzcy otrzymają również pakiet „smart money” w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures. Istotną częścią TDJ Pitango Seed Competition ma być wzmacnianie społeczności startupowej i łączenie jej z ekosystemami dużych korporacji czy technologicznych hubów.

Organizatorzy wyróżnili również spółkę Comixify, zmieniającą film lub relację fotograficzną w przyjemny dla oka atrakcyjny komiks. Firma została wyróżniona TDJ Special Award. W ramach tej nagrody startup otrzyma kapitał i know-how w pakiecie smart money. Z kolei nagrodę publiczności zdobył Aisens, startup z branży medtech, rozwijający system sensorów i oprogramowanie do monitorowania ruchów ciała.

TDJ Pitango Ventures to polsko-izraelski fundusz Venture Capital. Inwestuje w innowacyjne technologicznie startupy o globalnym potencjale. Koncentruje się na projektach tworzonych przez firmy w fazie wczesnego wzrostu (startup) oraz wzrostu (growth). W przypadku ciekawych projektów inwestuje również na etapie seed.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

tdj-pitango-ventures-startupy-nagorda