Tak jak teraz modny i kultowy jest iPhone, tak pod koniec lat 90-tych kultowym telefonem była Nokia 8110. To porównanie może nie jest zbyt precyzyjne, ale wyolbrzymienie jest zabiegiem celowym.  Teraz 8110 powraca w wersji 4G – ma być idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą odpocząć od smartfona.

Czytaj także: Chcesz otrzymać e-paragon? Zapłać kartą

Nokia 8110 4G – jaki jest nowy model?

To już kolejny odrestaurowany flagowiec od Nokii. Wcześniej firma odnowiła równie kultowy model 3310. Gwoli ścisłości należy dodać, że za produkcję wskazanych modeli odpowiedzialna jest spółka HMD Global, czyli właściciel Nokii.

Nowa 8110 kosztuje 79 euro, czyli około 330 zł. Wyposażona jest w modem 4G LTE i obsługuje WiFi w standardzie n. Z telefonu można zrobić hotspota. Nokia 8110 4G posiada wymienną baterię o pojemności 1500 mAh, aparat o rozdzielczości 2 Mpix i 4GB wbudowanej pamięci. Ekran ma przekątną 2,4 cala. Dodatkowo telefon wyposażony jest w slot na karty microSD i radio.

Na nowej Nokii bez problemu będzie można zainstalować takie aplikacje jak Facebook, Twitter, Gmail, czy Mapy Google – będzie zatem nadawał się do codziennej pracy. Czy jego zakup opłaca się w kontekście dostępnych na rynku alternatyw? Ciężko stwierdzić. Jest to jednak świetny chwyt marketingowy fińskiej firmy. Nowa Nokia 8110 pojawi się na rynku w maju 2018 roku.

Czytaj także: Dramat fanów Apple – nie będzie kolejnej edycji iPhone SE

Szefowie HMD Global ewidentnie wyciągnęli wnioski od czasu premiery nowej 3310. Model spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, ale dużym niedociągnięciem był brak dostępu do Internetu. Z tego powodu telefon nie podbił serc użytkowników. Teraz ma być inaczej.