eyePOS 3 jest pierwszym terminalem płatniczym na świecie, akceptującym wszystkie rodzaje płatności bezgotówkowych, jak karty płatnicze, te wkładane do terminala jak i z technologią zbliżeniową, NFC telefonami czy zegarkami oraz również te jednym spojrzeniem. Urządzenie jest również dostosowane do obsługi transakcji płatniczych w standardzie P2PE (Point-to-Point Encryption) – czytamy w komunikacie.

Nowy terminal eyePOS 3 od fintechu PayEye

W ramach wdrożenia nowego produktu firma poddała się rygorystycznej ocenie i testom pod kątem zgodności z wymogami bezpieczeństwa płatności kartami, wynikiem czego jest uzyskanie certyfikatu PCI.

Terminal płatniczy eyePOS 3 posiada dwumodułowy czytnik biometryczny, a także wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, dzięki któremu można na nim wyświetlać reklamy lub listę wybranych produktów podczas zakupów klienta. Urządzenie działa na systemie operacyjnym Android 11, który daje szerokie możliwości w zakresie budowania rozwiązań zintegrowanych w ramach jednego terminala.

Dodatkowa tylna kamera pozwala na skanowanie kodów kreskowych, dzięki czemu terminale będzie można wykorzystać do sczytywania biletów lub etykiet na produktach. eyePOS 3 będzie dostępny w wersji stacjonarnej z autorskim stojakiem oraz przenośnej, co może przydać się w branży gastronomicznej, jak i również w szeroko rozumianych dostawach do klienta. Urządzenia te mają trafić na rynek już na początku 2024 roku.

– Otrzymanie certyfikacji PCI przez PayEye gwarantuje, że przetwarzane przez nas informacje, takie jak dane karty czy numery PIN są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem odpowiednich procedur i najwyższych standardów – mówi Daniel Jarząb, prezes fintechu PayEye.