Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami Modelu X to istnieje 93% szansa, że podczas poważnego wypadku obejdzie się bez poważnych obrażeń.

Tesla potwierdza - Model X najbezpieczniejszym SUV-em w historii.

Czytaj także: Nie musisz brać ze sobą gotówki. W tych kurortach stanie bankomat

Tesla Model X najbezpieczniejszym SUV-em w historii

NHTSA to amerykańska agencja rządowa zajmująca się bezpieczeństwem na drogach. W wysokiej ocenie Modelu X może i nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jak dotąd żaden SUV nie otrzymał maksymalnych 5 gwiazdek.

Inżynierowie Tesli twierdzą, że jest to zasługa elektrycznego napędu. Baterie umieszczone w pojeździe sprawiają, że środek ciężkości rozłożony jest dużo niżej, przez co Model X jest bardziej stabilny i trudniej go wywrócić. W nawiązaniu do elektrycznego napędu Tesli zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym poruszaliśmy temat napędu aut elektrycznych – Czym są napędzane elektryczne samochody?

Tesla Model X otrzymał wskaźnik tarcia tocznego na poziomie 9,3. NHTSA poinformowała w swoim oświadczeniu, że podczas crash-testów nie udało się przewrócić SUV-a. Elon Musk może być dumny.

Czytaj także: Sony pokazało jak to się robi. PS4 z ciekawymi tytułami na wyłączność

Ile kosztuje Tesla Model X?

Podczas poruszania tematów związanych z samochodami Tesli wszyscy mówią o nich z entuzjazmem, dopóki nie dojdziemy do kwestii ceny. Nie inaczej jest w przypadku Modelu X, który w Polsce można kupić za około 450 tysięcy złotych.

Tak wysoka cena nie powinna dziwić, ponieważ SUV-y zazwyczaj są jednym z najdroższych rodzajów pojazdów, a już SUV elektryczny po prostu musi być drogi. SUV-y są modne, auta elektryczne są modne, więc cena hybrydy musi zwalać z nóg.

Elon Musk i spółka widzą pewien problem w zbyt wysokiej cenie pojazdów Tesli. Dlatego też niedługo rozpocznie się produkcja Tesli Model 3. Będzie to pierwszy masowo produkowany samochód od Tesli, a co za tym idzie ma być też zdecydowanie tańszy od poprzedników. Cena Modelu 3 ma wynosić 35 tysięcy USD, czyli około 134 tysiące złotych. Musk chce, aby docelowo (w 2018 roku), w ciągu tygodnia z taśm produkcyjnych Tesli zjeżdżało 10 tysięcy Modeli 3. Początkowo jednak ma ich być „zaledwie” 5 tysięcy.

To i tak bardzo dużo w porównaniu do obecnej (rekordowej) produkcji, która w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2017 roku przyczyniła się do zjechania z taśmy ponad 25 tysięcy aut Tesli. Rozpoczęcie produkcji Modelu 3 planowane jest na lipiec 2017.